Фахівці Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО) у рамках лабораторних досліджень показали, що уряд Сирії причетний до хімічних атак проти мирних громадян, повідомляє Reuters посилаючись на інформацію дипломатів і вчених, які проводили дослідження.
Лабораторії, що працюють в організації, порівнювали зразки, взяті місією ООН у передмісті Дамаска, Гуті, після нападу 21 серпня 2013 року, коли сотні мирних жителів загинули від отруєння газом зарин. Цей газ, як стверджували в Дамаску, був переданий на знищення в 2014 році.
Під час тестів в зразках з Гути були виявлені такі ж "маркери", як і в зразках, взятих на місцях двох інших хімічних атак - в містах Хан-Шейхун в провінції Ідліб 4 квітня 2017 року і Хан аль-Ассаль, провінція Алеппо, в березні 2013 року.
"Ми порівняли зразки з Хан-Шейхуна, Хан-аль-Аассаля, Гути. У всіх трьох ознаки збіглися", - сказав співрозмовник агентства.
Результати досліджень стали основою звіту ОЗХО і ООН в жовтні минулого року, в якому говориться, що сирійський уряд несе відповідальність за хімічну атаку в Хан-Шейхуні, в результаті якої загинули десятки людей.
Тепер ці висновки будуть підкріплювати заяви США, Великобританії та інших західних держав, про те, що уряд Башара Ассада як і раніше володіє і використовує заборонені боєприпаси, порушуючи кілька резолюцій Ради Безпеки ООН і Конвенції про заборону хімічної зброї.
Сирійський уряд заперечує заяви Франції і США про те, що країна все ще використовує хімічну зброю і наполягає, що це брехня.
Раніше, Державний секретар США Рекс Тіллерсон вважає, що Росія несе частину відповідальності за використання хімічної зброї в Сирії, оскільки взяла під захист режим Башара Асада. Про це він заявив в Парижі, де взяв участь разом із представниками ще 24 країн у створенні Міжнародного партнерства проти безкарності застосування хімічної зброї в Сирії.
Також, Французькі ЗМІ повідомили у вівторок, 23 січня, про введення владою санкцій проти 25 компаній і приватних осіб, які мають відношення до програми сирійської хімічної зброї. Зазначається, що жоден представник сирійського уряду не підпав під санкції, натомість, там у списку опинилися громадяни і компанії з Франції, Канади, Сирії, Лівану та інші.