UA / RU
Підтримати ZN.ua

Facebook відмовився прокладати кабель по дну Тихого океану

Компанія відкликала свою заявку на будівництво через напруженість у відносинах між США та Китаєм.

Компанія Facebook відмовилася від плану прокласти оптоволоконний кабель по дну Тихого океану між Каліфорнією та Гонконгом після декількох місяців тиску з боку американських чиновників національної безпеки. Саме напружені відносини США та Китаю стали відправною точкою припинення проєкту, пише «Голос Америки».

Гігант соціальних мереж заявив Федеральній комісії зі зв'язку США, що відкликає заявку на прокладку кабелю довжиною 12 тисяч метрів. Причиною тому є політичний тиск з боку американської влади, яка вважає, що його прокладка може створити потенційні проблеми для національної безпеки.

"Через постійні побоювання уряду США з приводу прямих комунікаційних зв'язків між Сполученими Штатами та Гонконгом ми вирішили відкликати нашу заявку FCC (Федеральна комісія зі зв'язку – ред.). Ми розраховуємо на співпрацю з усіма сторонами, щоб переналаштувати систему відповідно до інтересів американського уряду», - заявив прессекретар Facebook.

Читайте також: Facebook запустив полегшену версію Instagram для Android

Facebook та кілька партнерів з телекомунікаційної галузі, включаючи China Telecom, вперше подали заявку на дозвіл будівництва волоконно-оптичного кабелю у 2018 році. Він з'єднав би дві ділянки в Каліфорнії з філіями в Гонконзі та Тайвані й тим самим прискорив би передачу даних через Тихий океан.

У вересні 2020 року Google і Facebook призупинили проєкт створення Тихоокеанської кабельної світлової мережі, яка зв'язала б США з Тайванем, Гонконгом та Філіппінами. Приблизно в той же час Facebook і Amazon відмовилися від прокладки кабельної лінії зв'язку між Сан-Франциско та Гонконгом.

Відомо, що Китай серйозно готується отримати роль глобального лідера та одним з кроків на шляху до цієї мети є першість в технологічній галузі. Америка ж не готова конкурувати з Китаєм в епоху розвитку штучного інтелекту. Згідно з оцінкою комісії національної безпеки з питань штучного інтелекту, Сполучені Штати поки відстають у цих "технологічних перегонах". Щоб випередити Китай, США також знадобиться свіже мислення у сферах, яким зазвичай приділяється менше уваги.