UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європейська рада закликала активізувати роботу з третіми країнами із взаємного визнання COVID-сертифікатів

Євросоюз виступив за швидке визнання COVID-сертифікатів третіх країн.

Глави держав і урядів Євросоюзу після першого дня саміту в Брюсселі заявили про потребу пом'якшення обмежень на пересування в ЄС, які ввели через пандемію коронавірусу, а також закликали до прискорення роботи по взаємному визнанню COVID-сертифікатів з третіми країнами, говориться в заяві за підсумками зустрічі.

"Під час розвитку епідеміологічної ситуації Європейська рада закликає до координації, щоб полегшити вільне пересування всередині ЄС і поїздок в ЄС. Європейська рада також закликає Європейську комісію активізувати роботу з третіми країнами по взаємному визнанню сертифікатів", - йдеться в документі.

У Єврораді також додали, що досвід пандемії COVID-19 повинен допомогти європейським країнам посилити стійкість і готовність до подібного роду криз.

"Кампанії вакцинації по всій Європі привели до значного прогресу в боротьбі з COVID-19. Проте ситуація в деяких державах-членах залишається дуже серйозною. Щоб ще більше підвищити рівень вакцинації по всьому Союзу, необхідно активізувати зусилля з подолання нерішучості щодо вакцинації, в тому числі шляхом боротьби з дезінформацією, особливо в соціальних мережах. Необхідно зберігати пильність щодо появи і поширення можливих нових варіантів ". - сказано в заяві.

Рада закликала до швидкого усунення перешкод, що заважають глобальному розгортанню вакцин.

Система цифрових сертифікатів про ковід-статус заробила в країнах Європейського союзу 1 липня: з їх допомогою можна засвідчити факт отримання щеплення, негативний тест на Коронавірусние інфекцію або те, що володар недавно нею перехворів. Сертифікат дозволяє подорожувати між країнами, що визнають його дію, без додаткових перевірок.

Країни ЄС не повинні будуть обмежувати власників сертифікатів, якщо це не буде вимагатися за невідкладними медичними показаннями. Документ може бути доступний у вигляді QR-коду, електронної копії на смартфоні або на папері.

Читайте також: Фальшиві COVID-сертифікати в Україні загрожують боротьбі з вірусом — The New York Times

Вчені Швеції провели дослідження ефективності комбінування дози AstraZeneca з дозою мРНК-вакцин Moderna або Pfizer.

Ефект виявився сильнішим, ніж прийом двох доз AstraZeneca