UA / RU
Підтримати ZN.ua

Евакуацію жителів і повстанців з Алеппо знову призупинено

Сирійський чиновник заявив, що евакуація була припинена через "труднощі".

Угода про припинення вогню для евакуації десятків тисяч мирних жителів і повстанців із східної частини сирійського міста Алеппо була призупинена, заявив сирійський чиновник.

Чиновник зазначив, що евакуація була припинена через "труднощі". Державне телебачення Сирії повідомило, що повстанські групи намагалися переправити ув'язнених і зброю, тим самим порушивши угоду про евакуацію, передає Al Jazeera.

Опозиційне ЗМІ Orient TV звинуватило шиїтських військових, лояльних сирійському уряду, у веденні вогню по колоні автобусів, які вивозили жителів з міста.

Читайте також: Керрі звинуватив Асада у масових вбивствах в Алеппо

Раніше повідомлялося, що близько 40 автобусів та машин швидкої допомоги беруть участь в евакуації жителів східного Алеппо в Ідліб.

Як повідомлялося раныше, в сирійському місті Алеппо досягнуто перемир'я між урядовими військами президента Сирії Башара Асада і ополченцями, що воюють проти його режиму, але евакуація цивільних осіб і бунтівників відкладається з невідомих причин. У четвер, 15 грудня, евакуація почалася, але була зірвана через обстріл урядовими військами гуманітарного конвою.

Генеральна Асамблея ООН у п'ятницю, 9 грудня, більшістю голосів підтримала підготовлений Канадою проект резолюції щодо негайного припинення вогню в Сирії.

Представники сирійської армії заявили про те, що операція по поверненню контролю над Алеппо знаходиться в завершальній стадії. Східна частина міста Алеппо перебувала під контролем повстанців сирійської опозиції впродовж чотирьох років.

Тим не менш сирійська опозиція готова продовжувати боротьбу проти Асада навіть після втрати Алеппо. Опозиціонери зазначають факт важливості Алеппо, але визнають, що в разі втрати міста у них є й інші не менш важливі населені пункти.

Раніше у зв'язку з бойовими діями, східні райони міста покинули тисячі мирних жителів. У східній частині Алеппо розбомблені всі лікарні, дефіцит їжі, питної води і медикаментів.

Детальніше про сирійську війну читайте у спецпроекті DT.UA "Що важливо знати про конфлікт у Сирії".