Поки 3 мучиться над рішенням щодо розміщення чотирьох батальйонів солдатів у країнах Балтії, у Східній Європі зростає занепокоєння, що цих сил не вистачить для відбиття вторгнення Росії. Хоча відправка 4 тисяч солдатів означатиме перше розміщення військ союзників на постійній основі з часів падіння "Залізної завіси".
В цей же час, в інтерв'ю Financial Times естонський генерал-лейтенант Ріхо Террас сказав, що цього недостатньо. І нерівносильні військові можливості в обороні повітряного простору роблять Балтійський регіон уразливим перед російською блискавичною атакою з повітря.
Тому, на його думку, НАТО потрібно подумати над тим, щоб збільшити в Латвії, Литві і Естонії кількість військових літаків, а також американські ракети Patriot.
"Для нашого самозахисту дуже важливо, щоб у нас були можливості захистити повітряний простір. Ми повинні бути готові і потрібно подивитися на те, що дійсно треба зробити. Росія поводиться опортуністично. І щойно у неї з'явиться можливість, вона скористається нею", - сказав Террас.
В цей же час, командування НАТО збирається остаточно затвердити пакет заходів для зміцнення захисту Східної Європи під час саміту у Варшаві, який запланований на липень. Нещодавно Голова військового комітету НАТО чеський генерал Петер Павел пояснив, що сусіди Росії чекають від НАТО більшого захисту. За його словами, НАТО, а особливо східні країни-члени Альянсу, "відчувають загрозу з боку російської самовпевненості і агресії". В Пентагоні знову назвали Росію найбільшою загрозою США. Про це заявив новий командувач силами НАТО в Європі Кертіс Скапаротты, а також кандидат на посаду командувача Північним командуванням США генерал Лорі Робінсон.
У березні глава Пентагону Ештон Картер озвучив п'ять глобальних стратегічних проблем для США. На перше місце він поставив Росію.