UA / RU
Підтримати ZN.ua

Естонія, Литва та Латвія розширили санкції проти чиновників режиму Лукашенка

Сотні людей заборонили в'їзд

Естонське МЗС опублікувало додатковий список санкцій проти 98 службовців режиму білоруського диктатора Олександра Лукашенка. Всім особам зі списку на основі закону про міжнародні санкції заборонений в'їзд.

Перший список з 30 осіб опублікований 31 серпня.

"Ці особи грають провідні ролі і фальсифікації підсумків виборів в Білорусі і застосуванні насильства щодо мирних маніфестантів. Їм встановлено заборону на в'їзд до Естонії з 25 вересня 2020 року до 30 серпня 2025 року", - повідомили в МЗСЕстонії.

"Санкціями ми висловлюємо своє ставлення до подій в Білорусі. Президентські вибори 9 серпня не були вільними і справедливими, їх підсумки були фальсифіковані. Минуле на цьому тижні вступ на посаду було нелегітимним і Естонія не визнає Аляксандра Лукашенка президентом", - заявив міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу, який закликав режим Лукашенка "негайно припинити насильство над народом Білорусі" і щакликав "без жодних умов звільнити всіх затриманих політичних в'язнів".

Глава естонської дипломатії визнав важливим, щоб лідери країн ЄС ухвалили єдине політичне рішення з питання запровадження санкцій Євросоюзу проти режиму Лукашенка.

"Ми чекаємо на зустрічі Європейської ради на майбутньому тижні конкретних домовленостей по Білорусі", - закликав міністр.

Разом з Естонією списки осіб, яким заборонений в'їзд, оприлюднили в п'ятницю також Латвія й Литва. Зараз готуються і санкції Європейського союзу, відзначили в МЗС країни.

Нагадаємо, в середу, 23 вересня, всупереч протестам і фальсифікацій, білоруський диктатор Аляксандр Лукашенко на церемонії "інавгурації" прийняв присягу "президента" Білорусі, яким він сам себе проголосив за допомогою підконтрольної Центральної виборчої комісії.

Україна ставить під сумнів законність так званої інавгурації Лукашенка і не визнає його легітимним президентом Білорусі. Глава МЗС Дмитро Кулеба дав зрозуміти, що Київ підтримує боротьбу білорусів за свободу і не визнає офіційні результати виборів.

Європейський Союз також не визнає Лукашенка законно обраним президентом Білорусі, так як вибори 9 серпня не були ні вільними, ні демократичними, а їх сфальсифіковані результати ЄС не визнав. Дипломати зазначили, що відбулася напередодні церемонія "інавгурації" лише посилить політичну кризу в країні.

У заяві комітету Сенату США з міжнародних відносин у відповідь на так звану інавгурацію Лукашенка сказано, що Лукашенко не є легітимним президентом Білорусі і тому повинен піти у відставку.