Реакція пошуково-рятувальних команд на землетруси на півдні Туреччини 6 лютого була не такою швидкою, як хотілося б уряду, заявив у п'ятницю президент Тайіп Ердоган, передає Reuters.
"Хоча у нас зараз найбільша пошуково-рятувальна команда у світі, пошукові роботи йдуть не так швидко, як ми хотіли", - сказав Ердоган, додавши, що кількість загиблих у країні зросла до 18 991 людини.
Раніше Ердоган визнавав, що одразу після землетрусу перша реакція була повільною через погану погоду, пошкоджені дороги і велику територію, що торкнулася 10 провінцій країни.
Деякі мешканці найбільш постраждалих районів скаржилися на те, що в критичні перші години після землетрусу на місці не було жодного співробітника екстрених служб, і це звинувачення підхопили опозиційні політики, поклавши провину на уряд Ердогана.
Ердоган заявив, що пошуково-рятувальні роботи продовжуються, і до них долучилися команди з усього світу: свою допомогу запропонували 94 країни.
Виступаючи в провінції Адіяман, яка також постраждала від землетрусів, Ердоган сказав, що деякі люди грабують ринки та нападають на підприємства, додавши, що надзвичайний стан, оголошений у цьому районі, дозволить державі вжити необхідних заходів покарання.
Евакуація населення із цього району триває. Через велику кількість пошкоджених будівель влада встановила наметові містечка, щоб розмістити сотні тисяч людей, які залишилися без даху над головою при температурі нижче 0 градусів Цельсія.
Після відвідування переміщених осіб, які сховалися в наметах, Ердоган сказав, що якщо люди вважатимуть за краще переїхати з постраждалих міст, уряд оплачуватиме їх оренду протягом року.
"Ми відновимо пошкоджені будівлі протягом року і передамо їх назад громадянам... Поки ми це робитимемо, ми оплачуватимемо оренду тим, хто не хоче залишатися в наметах", - сказав Ердоган.
Встановлена на даний момент кількість загиблих внаслідок землетрусів 6 лютого на території Туреччини та Сирії складає щонайменше 22 765 осіб, постраждали близько 24,4 мільйона. Під завалами в Туреччині можуть перебувати п'ятеро громадян України. У п'ятницю рятувальникам в Іскендеруні вдалося витягнути з-під уламків українку та її 4-річного сина.
Вчені припускають, що в Туреччині найближчими роками може статися ще один сильний землетрус, який торкнеться Стамбула з населенням 15 мільйонів людей.