UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ердоган про переговори з Путіним щодо зерна: результат позитивно вплине на весь світ

Ердоган та Путін зустрілися вперше з моменту вторгнення російських військ до України.

Президент Росії Владімір Путін заявив у вівторок, що не всі питання, пов'язані з експортом українського зерна із портів Чорного моря, вирішено.

Про це Путін заявив на зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом в іранській столиці Тегерані, повідомляє AlArabiya з посиланням на ТАРС.

Путін подякував Ердогану за його посередницькі зусилля та надання турецького майданчика для переговорів щодо проблем продовольчої безпеки та питання експорту зерна через чорноморські порти.

«За вашим посередництвом ми просунулися вперед. Щоправда, ще не всі питання вирішено, але те, що є рух, вже добре», - сказав Путін.

Читайте також: Україна за два кроки до угоди з Росією про "зерновий коридор" — Кулеба

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган у свою чергу заявив, що російська делегація продемонструвала дуже позитивний підхід на останніх зустрічах у Стамбулі: «Результат, який ми отримаємо, позитивно вплине на весь світ», передає "Анадолу".

Нагадаємо, що 13 липня у Стамбулі відбулася зустріч між представниками України, Росії, Туреччини та генсекретарем ООН Антоніу Гутеррешем. Після її завершення було оголошено, що другий раунд переговорів відбудеться наступного тижня.

З того часу, як 24 лютого Росія вторглася в Україну, США та їхні європейські союзники вдарили по Москві руйнівними санкціями. Санкції порушили постачання добрив, зерна та інших товарів як з Росії, так і з України, які разом виробляють 30 відсотків світових постачань пшениці.

Перебої з постачаннями викликали те, що міжнародні офіційні особи назвали продовольчою кризою.

Ердоган запропонував виступити посередником між Росією та Україною, і його уряд докладає зусиль для пом'якшення продовольчої кризи шляхом сприяння дипломатичним переговорам між обома сторонами.

війна. Порти в Україні заблоковано. Голод накриває світ. Українці купують у магазинах дорогу імпортну крупу, але продовжують дбати про експорт продовольства... Що з цього переліку відповідає дійсності? Щоб зрозуміти, що насправді відбувається, пропонуємо звернутися до мови справжніх, а не фейкових цифр у статті Лариси Гук та Сергія Слідзя "У перегонах за призове місце в забезпеченні світу харчами чи не забуде Україна нагодувати своїх громадян…"