UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ердоган: Туреччина більше не потребує членства в ЄС

Турецький президент розписався за всіх громадян 80-мільйонної країни.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що його країна більше не зацікавлена у членстві в Європейському Союзі, але, разом з тим, Анкара не збирається в односторонньому порядку виходити з переговорів із Брюсселем, передає Reuters.

"Ми не станемо стороною, що відмовилася. Але, говорячи відверто, нам більше не потрібно членство в ЄС", - турецький президент у неділю, 1 жовтня.

Ердоган розкритикував політику ЄС і звинуватив Брюссель, а також найбільш впливові держави Євросоюзу (очевидно, в першу чергу, Німеччину) у "лояльному ставленні до тероризму".

"Анкара вкрай стривожена лояльним ставленням до тероризму, тих, хто відкрито виступає проти членства Туреччини в Євросоюзі. Сьогодні Європа перетворилася на місце, де терористи можуть діяти абсолютно вільно, безперешкодно ладу і реалізуючи плани проти законної влади Туреччини", - додав президент Туреччини.

Він також назвав рівноправність ключовою умовою співпраці між Анкарою та Брюсселем.

"ЄС зможе реалізувати свої нові плани тільки через повноправне членство Анкари. Туреччина готова підтримати ініціативи Брюсселя і внести внесок у майбутній розвиток Європи. Якщо ЄС піде іншим шляхом – нічого страшного. Туреччина нічого не втратить і продовжить рухатися по наміченому шляху", - резюмував Ердоган.

Відносини Анкари і Брюсселя особливо загострилися у зв'язку з проведенням у Туреччині референдуму про внесення до Конституцію змін про суттєве розширення повноважень президента.

У березні президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що після квітневого референдуму про зміни до конституції він може переглянути відносини з ЄС. Президент додав, що Європа вже не налякає Туреччину відмовою прийняття до Євросоюзу, а також пообіцяв, що Європа припинить "шпигувати" на території його країни.

Раніше, після відмови трьох німецьких міст проводити заходи з передвиборними виступами турецьких міністрів Ердоган заявив, що методи німецьких властей "нічим не відрізняються від нацистських", чим викликав обурення офіційного Берліна.

Детальніше про кризу у відносинах між Туреччиною та ЄС читайте в статті Володимира Кравченка "Міст, який руйнують Анкара і Брюссель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".