Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган проведе телефонну розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним у середу ввечері, 14 грудня.
За словами президента Туреччини, нинішня ситуація в місті "дуже крихка". Туреччина не залишає спроб організувати гуманітарний коридор для виходу жителів і ополченців зі східних районів Алеппо. Ердоган поклав відповідальність за порушення перемир'я на урядові війська президента Сирії Башара Асада.
Він також відзначить той факт, що удари по Алеппо поновилися через кілька годин після укладення угоди про припинення вогню.
Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков підтвердив інформацію про майбутню розмову глав держав.
Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу повідомив про те, що президент Туреччини має намір в телефонному режимі поспілкуватися з лідерами Росії та Ірану.
Тим часом офіційний представник уряду Німеччини Штефан Зайберт звинуватив Росію в причетності до руйнування східного Алеппо.
За словами політика, - "безжалісне знищення" східної частині сирійського Алеппо "було б неможливе без масованої військової підтримки з боку Росії".
"Росія не запобігла злочину останніх декількох днів, хоча могла це зробити", - зазначив Зайберт.
Раніше повідомлялося, що в сирійському місті Алеппо досягнуто перемир'я між урядовими військами президента Сирії Башара Асада і ополченцями, що воюють проти його режиму, але евакуація цивільних осіб і бунтівників відкладається з невідомих причин.
Генеральна Асамблея ООН у п'ятницю, 9 грудня, більшістю голосів підтримала підготовлений Канадою проект резолюції щодо негайного припинення вогню в Сирії.
Представники сирійської армії заявили про те, що операція по поверненню контролю над Алеппо знаходиться в завершальній стадії. Східна частина міста Алеппо перебувала під контролем повстанців сирійської опозиції впродовж чотирьох років.
Тим не менш сирійська опозиція готова продовжувати боротьбу проти Асада навіть після втрати Алеппо. Опозиціонери зазначають факт важливості Алеппо, але визнають, що в разі втрати міста у них є й інші не менш важливі населені пункти.
Раніше у зв'язку з бойовими діями, східні райони міста покинули тисячі мирних жителів. У східній частині Алеппо розбомблені всі лікарні, дефіцит їжі, питної води і медикаментів.
Детальніше про сирійську війну читайте у спецпроекті DT.UA "Що важливо знати про конфлікт у Сирії".