UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ердоган намагається продемонструвати, що Росія може стати альтернативою ЄС - WSJ

Зустріч Ердогана з Путіним говорить про готовність Туреччини "дивитися в бік Москви".

Президент Росії Володимир Путін і його турецький колега Реджеп Тайіп Ердоган "полагодили" відносини на зустрічі у вівторок, 9 серпня. Вони зміцнили зв'язки двох країн у той час, коли вони стикаються з натянутістю у відносинах із Заходом, йдеться в статті "Ердоган латає відносини Туреччини з Путіним" на сторінках видання The Wall Street Journal.

Така поїздка і зустріч були першими для турецького президента після спроби перевороту в його країні. І, як вважає видання, це сигналізує про його готовність "дивитися в бік Москви, традиційно представляючи противагу західному впливу на Близькому Сході".

"Але західні лідери говорять, що Туреччина, яка має вирішальне значення для операцій проти "Ісламської держави" і має другу за величиною армію в НАТО, буде залишатися твердим союзником Заходу", - сказано в статті.

В інтерв'ю "Російській газеті" напередодні зустрічі Ердоган заявив, що візит відкриє нову сторінку "в російсько-турецьких відносин". Відразу у Вашингтоні Державний департамент применшити значення цієї зустрічі і сказав, що вона не представляє ніякої загрози для інтересів США.

Тим не менш, спостерігачі кажуть, що зусилля турецького президента з загладжування провини перед Москвою можуть означати деякі короткострокові невизначеності для НАТО.

В Європі, зближення президентів РФ і Туреччини було розцінено як "спроба турецького лідера продемонструвати, що Росія може стати альтернативою Європейського союзу".

"У довгостроковій перспективі, однак, їх інтереси не збігаються у всьому, особливо, що стосується Сирії, але і з питань економіки і енергетики", - сказав один високопоставлений чиновник ЄС.

Другий представник ЄС назвав візит Ердогана в Москву як "демонстрацію сили". Чиновники нагадують при цьому, що три чверті прямих іноземних інвестицій в Туреччину надходить з країн ЄС.

Видання нагадує, що турецький лідер пригрозив відмовитися від угоди з міграції з ЄС, що передбачало крім усього іншого безвізовий режим для громадян його країни.

Представники ЄС у Брюсселі сумніваються, що вся угода буде переглянута.

Як пише польське видання Gazeta Wyborcza, Туреччина і Росія можуть укласти союз проти ЄС. Але навіть якщо таке об'єднання сил і відбудеться, воно буде тимчасовим. Підтвердженням цього стали різкі зміни в дипломатичних відносинах між Анкарою і Москвою. Вони за короткий час ставали то друзями, то ворогами. Напередодні президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що чекає від майбутніх переговорів з російським лідером Володимиром Путіним можливості відкрити "нову сторінку" у відносинах між країнами. Тим часом, Німеччина не вважає зближення Путіна з Ердоганом загрозою для НАТО.