Президент Туреччини Таїп Ердоган повідомив, що після квітневого референдуму про зміни до конституції він може переглянути відносини з ЄС. Президент додав, що Європа вже не налякає Туреччину відмовою прийняття в Євросоюз, а також пообіцяв, що Європа припинить "шпигувати" на території його країни, повідомляє Reuters.
Як повідомлялося, представник Туреччини в НАТО повідомив, що країна вийде з деяких проектів НАТО на знак протесту проти Австрії. Туреччина покине проекти, переважно пов'язані з військовими навчаннями, в яких бере участь Австрія. Туреччина конфліктує з Австрією після її слів про віддалення від вступу Туреччини в Євросоюз.
Напередодні розгорівся дипломатичний скандал між Гаагою і Берліном з одного боку і Анкарою з іншого, пов'язаний з тим, що уряди Нідерландів і Німеччини заборонили членам турецького уряду проводити політичну агітацію серед громадян Туреччини, які проживають на території країн.
Після відмови трьох німецьких міст проводити заходи з передвиборними виступами турецьких міністрів президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що методи німецьких властей "нічим не відрізняються від нацистських", чим викликав обурення офіційного Берліна.
Поліція Нідерландів зупинила автомобіль міністра у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатми Бетюль Сайян Кайі, яка прибула в країну пізно ввечері в суботу, 11 березня.
За годину до інциденту Нідерланди відмовили в посадці літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу. Турецький міністр планував виступити в Роттердамі перед турецькою громадою з промовою, присвяченою конституційної реформи в Туреччині.