Президент Туреччини Реджеп Тайп Ердоган пообіцяв провести в країні референдум про доцільність її подальшої євроінтеграції, якщо ЄС і далі буде відмовляти їй у членстві. За його словами, Туреччина скористається прикладом Великобританії, яка організувала референдум про подальше членство в ЄС.
"Не турбуйтеся, ми зробимо так само як британці. Організуємо референдум, і запитаємо в народу: "Продовжувати переговори щодо членства в Євросоюзі. Якщо народ скаже "так" процесу діалогу з ЄС, то ми продовжимо процес. Я відкрито заявив представникам Євросоюзу: "Або відкрито зізнайтеся, що не приймете нас до складу ЄС, або завершуйте переговорний процес". Однак вони не кажуть нам: ні "так", ні "ні", - цитує "Анадолу" виступ Ердогана в Університеті Фатіха Султана Мехмета в Стамбулі.
На думку Ердогана, ЄС не готовий прийняти у свої ряди Туреччину через домінуючу у країні релігію.
"Європейський союз не приймає Туреччину в свій склад зважаючи на те, що більшість населення нашої країни мусульмани", - висловився він. За словами Ердогана, про це йому в свій час відкрито заявив один з екс-міністрів закордонних справ Франції.
Турецький президент також нагадав, Туреччина тримає на своїй території 3 млн біженців, прибуття яких панічно бояться в Європі.
"Ви так і не дізналися турецький народ. Наш народ зовсім не знаходиться в гонитві за візами і членством. У Європі бояться повідомлень про 60 тисяч біженців, присутніх в районі Едірне. Бояться, що ці мігранти перейдуть в Болгарію і Грецію, тоді як Туреччина відкрила двері для 3 млн біженців. Ми цінуємо людей", - резюмував він.
Раніше влада Туреччини заявили про готовність розірвати міграційну угоду у разі ненадання ЄС безвизовго режиму для турецьких громадян, заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.
ЄС обіцяв Анкарі три мільярди євро допомоги в рамках угоди щодо біженців. Але досі гроші не надійшли. Нещодавно Туреччина скасувала візи для громадян Євросоюзу. Скасування віз для громадян Євросоюзу є однією з 72 вимог, висунутих Брюсселем для введення безвізового режиму з Туреччиною.
Рішення про введення безвізового режиму з Туреччиною є частиною домовленості між Брюсселем і Анкарою, в рамках якого Туреччина погодилася приймати мігрантів, повернутих з Греції, куди вони прибули нелегально з турецької території.