Російські експерти щодо боротьби з розповсюдженням 3 розкритикували консервативну політику Кремля щодо популяризації сімейних цінностей і боротьби з гомо сексуальністю в Росії. За їхніми словами, це ніяк не допомогло скоротити кількість хворих в країні, а епідемія СНІДУ лише погіршилася.
Про це повідомляє The Guardian з посиланням на голову державного Центру з боротьби зі СНІД Вадима Покровського, який розкритикував антигейську політику влади.
"За останні 5 років консервативний підхід призвів лише до подвоєння кількості ВІЛ-інфікований людей. Цей метод не виправдав себе", - сказав експерт.
Він додав, що в 2010 році в Росії ВІЛ-позитивних людей було 500 тисяч. А сьогодні носіями смертельного вірусу є 930 тисяч.
Президент Росії Володимир Путін за підтримки Російської православної церкви впродовж останніх кількох років активно пропагував традиційні сімейні цінності, намагаючись залучитися підтримкою старших виборців і робітничого класу.
За словами Покровського, за минулий рік близько 90 тисяч людей мали контакт з ВІЛ-позитивними людьми. Для порівняння він нагадав, що в Німеччині цей показник трохи недотягує до 3 тисяч людей. І це найнижчий показник в Європі.
Експерт підкреслив, що в Німеччина досягла такого успіху у боротьбі з ВІЛ/СНІД завдяки терапії заміни препаратів для наркозалежних, легалізації проституції і курсу сексуальної освіти в школах. Всі ці програми заборонені в Росії.
"Дітей там вчать, що треба користуватися презервативами", - наголосив Покровський, нагадуючи, що це тяжко уявити в сучасній Росії, в якій вплив православної церкви на суспільство стрімко зростає.
Експерт додав, що в країні було зареєстровано 930 тисяч людей з ВІЛ, з них 192 тисячі – вже померли. На думку покровського, кількість заражених в Росії перевалить за мільйон людей до кінця року чи на початку 2016-го, тому що все більше гетеросексуальних росіян інфікуються. А через 5 років кількість інфікованих в Росії становитиме 2-3 мільйони осіб.
"Це означає, що заходи, які були вжиті до цього часу, не ефективні", - сказав Покровський, додавши, що навіть якщо уряд змінить свою політику, за інерцією епідемія СНІД буде посилюватися. Він підкреслив, що більшості заражених 25-35 років.
"Вони помирають у молодому віці. А могли б ще довго працювати. Це дуже серйозна причина смертності серед молодих росіян", - сказав експерт.
Близько 60% заражених хоча б раз вживали наркотики. При цьому найбільш поширеним способом передачі ВІЛ в Росії лишаються сексуальні контакти гетеросексуальних пар. Найбільш ураженим регіоном лишається Сибір, в якому 1,5% населення є носіями вірусу. Також в місті Тольятті 3% людей ВІЛ-позитивні.
Цього року також глобальний фонд боротьби зі СНІД виділив Україні 134 млн доларів на боротьбу зі СНІДом і туберкульозом. Ці кошти будуть спрямовані на програми профілактики, лікування, догляду та соціальної підтримки хворих на ВІЛ-інфекцією та туберкульозом, а також представників груп ризику інфікування.