Торговельно-економічне та фінансове ембарго з боку США щодо Куби завдало шкоди економіці острова в розмірі 130,2 млрд доларів. А якщо вимірювати втрати від санкцій з урахуванням знецінення долара по відношенню до золота, то вони досягнуть 822,3 млрд доларів, вважають фахівці Національного інституту економічних досліджень Куби, повідомляє Кубинське агентство новин, пише ТАСС.
Економісти з інституту також відзначають, що з квітня 2016 року по червень 2017 року Куба втратила через американських санкцій 4,3 млрд доларів – удвічі більше, ніж необхідно для стабільного економічного розвитку "острова Свободи".
А для зростання економіки Кубі таєм часом необхідні прямі іноземні інвестиції в обсязі 2,5 млрд доларів на рік.
На початку вересня 2017 року президент США Дональд Трамп продовжив торгове ембарго відносно Куби, йдеться в президентському меморандумі. Цей документ продовжує ембарго проти Куби ще на рік – до 14 вересня 2018 року.
Перші санкції були введені США проти Куби в 1960 році у відповідь на націоналізацію власності американських громадян і компаній на острові.
Починаючи з 1992 року, Куба щорічно подає на розгляд Генеральної Асамблеї ООН проект резолюції щодо необхідності скасування американського ембарго. На підтримку документа незмінно голосує переважна більшість держав - членів всесвітньої організації.
У 2015 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка закликає США зняти торговельно-економічну блокаду Куби, введену більше 50 років тому. Резолюцію підтримала 191 країна, проти ухвалення документа проголосували лише дві країни: США та Ізраїль.