UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти США побачили Пакистан в п'ятірці найбільш потужних ядерних держав у 2025 році

Ядерна програма Пакистану націлена на Індію, говорять джерела.

Дослідники незалежного американського центру США підрахували, що Пакистан стане п'ятою за величиною ядерною державою у 2025 року, пише Associated Press.

У новому звіті, опублікованому в Бюлетені для вчених-атомників, два авторитетних ядерних аналітика - Ханс Крістенсен і М. С. Норріс Роберт – пишуть, що Пакистан, який зараз має 110 і 130 боєголовок, до 2025 року збільшить їх кількість до близько 250 боєголовок. У своїх підрахунках вчені ґрунтувалися на "продуктивності, яку демонструє країна протягом останніх двох десятиліть".

Як пише агентство Reuters, Пакистан заявив, що Сполучені Штати необгрунтовано вимагають обмежити використання ядерної зброї "і не пропонують трохи натомість".

"Ядерна програма Пакистану націлена на Індію. І вона існує для того, щоб уникнути війни", - цитує агентство слова джерела, знайомого з деталями пакистанської ядерної програми.

У середу, 21 жовтня, прем'єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф повідомив президенту США Бараку Обамі, що Ісламабад не буде приймати обмеження на використання тактичної ядерної зброї. Пакистан наполягає, що дана зброя є чинником стримування його сусіда – Індії, яка так само є ядерною державою. У свою чергу, США стурбовані, що малий розмір тактичних ядерних зарядів робить привабливим їх використання в конвенціональної війні.

Із часу розділу Британської Індії у 1947 році між новоутвореними державами - Індією та Пакистаном - відбулося кілька повномасштабних воєн - у 1947-1948 роках, в 1965 і 1971 роках, а також безліч дрібних прикордонних конфліктів. Причиною двох із трьох воєн стало кашмірське питання. Сьогодні у Кашмірі немає офіційних кордонів - армії двох держав розділяє лінія контролю.