UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти попереджають про важку зиму для росіян

Майже третина тепломереж в Росії досягла критичного зносу.

Близько третини російських тепломереж давно вичерпали свій експлуатаційний ресурс і гостро потребують заміни. Про це пише «Верстка» із посиланням на опитаних експертів. 

Комунікації країні дісталися у спадок ще від СРСР, а на те, щоб оновити їх за один сезон, немає фінансових ресурсів

За даними Росстату, загальна довжина тепломереж у країні становить 167,7 тисячі кілометрів. При цьому довжина ділянок, які потребують заміни, у 2023 році досягла 51,4 тисяч кілометрів – це 30,7% усіх тепломереж, а 23% труб (або 39 тисяч кілометрів) зношені настільки, що потрапляють у категорію старих.

Найгірша ситуація склалася в анексованому Севастополі, де заміни потребують 92,2% мереж. Рівень зносу 50% труб зафіксовано у Липецькій, Вологодській, Волгоградській, Свердловській та Томській областях, а також у Північній Осетії, Адигеї, Кабардино-Балкарії та Калмикії.

За словами експертів, кошти, закладені у тарифи на теплопостачання, йдуть на покриття поточних ремонтів, оплату праці співробітників та компенсацію тепловтрат, а на капітальні роботи грошей не вистачає. До того ж, Федеральна антимонопольна служба обмежує зростання тарифів, що робить галузь невигідною для приватних інвесторів.

З 1 липня 2024 року тарифи на ЖКГ проіндексували на 9,8%, але, як запевняють фахівці, цих коштів для капітальної модернізації недостатньо. За їх підрахунками, на оновлення тепломереж потрібно трильйони рублів. Однак, зазначає «Верстка», влада продовжує обмежуватися лише тимчасовими заходами. 

Читайте також: Аварії на тепломережах в Росії стали викликом для Путіна напередодні виборів – британська розвідка

Узимку російський диктатор Владімір Путін доручив націоналізувати завод після аварії на котельні, що залишила Підмосков'я без тепла. З 9 червня у Росії також підвищили штрафи за неналежне надання комунальних послуг.

Проте, за словами експертів, це не допоможе. Адже все, що можуть робити комунальники – це латати вже багато разів латані труби. Для досягнення ефекту потрібні значні фінансові вкладення та щонайменше 5 років активної роботи у цьому напрямку. Наразі замінили труби, що прогнили геть-начисто, а ті, що згнили на 50-70%, залишили. Тож, наголошують вони, варто чекати нових аварій.