UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти побоюються, що ракети КНДР зможуть долетіти до східного узбережжя США – Washington Post

Скоро світ дізнається, чи зможе КНДР запустити таку ракету, кажуть аналітики.

Незадовго до того, як Північна Корея запустила свою першу міжконтинентальну балістичну ракету у 2017 році, розробники прив'язали свій новітній ракетний двигун до випробувального майданчика, щоб подивитися, як він працюватиме. Паливо в рідинному ракетному двигуні успішно згоріло протягом 200 секунд і виробив досить тяги, щоб боєголовка змогла пролетіти половину планети, повідомляє Washington Post.

Два роки опісля, 13 грудня, новий ракетний двигун запустили на тому ж випробувальному майданчику. За цим спостерігали розробники. На цей раз паливо згоріло за 400 секунд - майже сім хвилин - згідно з офіційною заявою.

Для аналітиків, які уважно стежать за такими тестами, результати були дивовижними і загадковими. Остання міжконтинентальна балістична ракета Північної Кореї була досить потужною, щоб досягти східного узбережжя США.

Газета ставить питання, чи це новий підсилювач для тієї ж МБР або щось інше.

"Ніхто не знав, але експерти побоюються, що світ скоро дізнається", - резюмує автор.

Раніше журнал The Economist писав, що зрив переговорів США та Північної Кореї віщує небезпечний початок нового року. У Пхеньяні, схоже, вирішили, що їм більше нема чого отримати від переговорів з США.

Раніше посол Північної Кореї в ООН заявив, що денуклеаризація вже не обговорюється за столом переговорів з США, і тривалі переговори з Вашингтоном не потрібні.

Посол Сонг Кім у своїй заяві повідомив, що "тривалий і змістовний діалог", до якого прагнули Сполучені Штати, був "прийомом, що дозволяє заощадити час" і відповідає їх внутрішньому політичному порядку денному.

Нагадаємо,Північна Корея заявляє про те, що Сполучені Штати запропонували відновити ядерні переговори в грудні, щоб запропонувати прийнятну операцію для порятунку дипломатії.

3 жовтня, раніше глава північнокорейської делегації Кім Менг Гіль заявив, що переговори зі США по денуклеаризації не виправдали очікувань.