UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти ООН визнали режим Асада винним у хіматаках у Сирії

Згідно з результатами розслідування, в квітні армія застосувала зарин проти цивільних осіб у провінції Хан-Шейхун.

Експерти ООН та Організації із заборони хімічної зброї назвали режим сирійського президента Башара Асада відповідальним за застосування хімічної зброї проти цивільного населення в првинции Ідліб у квітні.

Відповідні висновки розслідування комісії ООН і ОЗХО будуть представлені на засіданні Ради Безпеки ООН у четвер, 26 жовтня, повідомляє Deutsche Welle.

Експерти ООН і ОЗХО кілька місяців вели розслідування на всій території Сирії, в тому числі, на авіабазі Аль-Шайрат і в селах неподалік від Хан-Шейхуна, де за п'ять днів до удару по місту, був також застосований нервово-паралітичний газ зарин.

Висновки Спільного механізму збіглися з висновками Комісії ООН по Сирії, яка у вересні вперше звинуватила режим Асада у хімічній атаці в Хан-Шейхуні. У доповіді Комісії йшлося, що чотири авіаудари було завдано бомбардувальниками Су, які знаходяться на озброєнні у сирійської армії.

Вашингтон звинуватив Дамаск у застосуванні зброї масового ураження відразу ж після хіматаки в Хан-Шейхуні. У відповідь армія США випустила 59 крилатих ракет "Томагавк" по авіабазі Аль-Шайра", з якої здійснювала бойові вильоти авіація Асада.

Раніше Росія і Болівія в Раді Безпеки ООН заблокували продовження на рік розслідування Спільного механізму ООН і ОЗХО про хімічні атаки в Сирії.

Нагадаємо, 4 квітня в сирійській провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою нервово-паралітичного газу, які призвели до смерті близько 100 осіб. Близько 500 людей отримали поранення, зокрема хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якої раніше публічно відмовилася.