UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт розповів, чим цьогорічний весняний призов у Росії відрізняється від минулих

Є два фактори: збільшена кількість призовників і можливість кожного з них підписати контракт з армією вже через місяць після початку служби. 

Військовий експерт Центру Разумкова Олексій Мельник вважає, що весняний призов, який розпочався у Росії, слід розглядати як складову мобілізаційної кампанії. Його особливостями є те, що вже через місяць потенційні окупанти матимуть можливість підписати контракт, що передбачають внесені у законодавство зміни, а також збільшення кількості самих призовників.  

У коментарі виданню Liga.net Мельник пояснив, що, приміром, у 2022-му, на початку повномасштабного вторгнення, призов і мобілізація відбувалися послідовно у РФ — спершу окупанти зосереджувалися на наборі мобілізованих. А зараз це проходиться паралельно. 

Та експерт додав, що не можна з впевненістю стверджувати, що усі 150 тисяч призовників відправлять на фронт. Втім, значна їх частина поповнить бойові російські бригади, адже для того, аби змусити солдата підписати контракт, окупанти використовують різні методи, в тому числі обіцянки та залякування.

До того ж ті, хто цього не зробить, все одно можуть бути відправлені у Бєлгородську, Брянську та Курську області, аби замінити контрактників, яких звідти легально відправлять в зону бойових дій. 

Читайте також: У мобілізації пів мільйона українців вже немає потреби — головнокомандувач ЗСУ

Нагадаємо, полковник запасу та ексспікер Генштабу Владислав Селезньов припустив, що завдання сформувати два військові округи, про яке доповіли у російському Міноборони, будуть виконувати шляхом "драконячої мобілізації" на окупованих територіях та вербування найманців в Африці та на Близькому Сході. Він зауважив, що для формування Московського та Ленінградського округів агресору не вистачає близько 200 тисяч потенційних окупантів.