UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-президента Вірменії звільнили з-під варти

Понад 40 депутатів вірменського парламенту висловили готовність поручитися за Кочаряна, обвинуваченого до повалення конституційного ладу.

Захист колишнього президента Вірменії Роберта Кочаряна, обвинуваченого у повалення конституційного ладу, домоглася його звільнення з-під варти. У понеділок, 13 серпня, Апеляційний суд Вірменії виніс рішення про скасування арешту екс-президента країни, повідомляє "Радіо Азатутюн".

За словами адвоката Кочаряна, колишній президент скористався своїм правом на недоторканність.

Крім того, понад 40 депутатів Національного Зборів повыдомили суд про готовність взяти Кочаряна на поруки.

Роберта Кочаряна заарештували 27 липня. Екс-президент є фігурантом кримінальної справи про силовий розгін мирної акції протесту в Єревані в 2008 році, в ході якого загинули люди. Звинувачення йому пред'явила Спеціальна слідча служба при уряді Нікола Пашиняна. Екс-президент назвав звинувачення політично мотивованими, надуманими і сфабрикованими.

1 березня 2008 року у ході масових акцій протесту, що почалися після президентських виборів 2008 року, які виграв Серж Саргсян, відбулися зіткнення між силовикам і учасниками акцій. Рано вранці 1 березня 2008 року поліцейські напали на ночувавших на площі Свободи у Єревані опозиційних демонстрантів, які висловлювали свій протест проти офіційних результатів президентських виборів. Пізніше у той же день на площі біля пам'ятника Олександру Мяснікяну і в її околицях між протестуючими і силовиками відбулися зіткнення, в результаті яких 10 осіб загинули, сотні отримали поранення.

Через 10 років після цих подій обставини загибелі 10 жертв все ще залишаються нез'ясованими.

Раніше призначений у квітні прем'єром колишній президент Вірменії Серж Саргсян 23 квітня подав у відставку під тиском масових вуличних протестів. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки глави уряду.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".