Наказ вбити колишнього працівника ФСБ Олександра Литвиненка "надійшов з верхівки". Про це в своїй книзі "Британія: вести, а не піти" написав колишній прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун.
Як повідомляє The Guardian, колишній голова британського уряду в ній згадує, що "безпосередні проблеми" і відносинах з Володимиром Путіним в нього з'явилися якраз через справу про вбивство Литвиненка.
"Ми чітко розуміли, що вбивство відбулося за наказом зверху. Також, було очевидно, що можливі нові вбивства на британській землі. Насправді ми були переконані, що ще одне якраз готувалося. Це призвело до дипломатичного протистояння, яким характеризувалися наші відносини з Росією з того моменту", - написав Браун в книзі.
Литвиненка отруїли радіоактивним полонієм в готелі в листопаді 2006 року. Через кілька днів після того, як Гордон Браун став прем'єр-міністром в червні 2007 року, він надіслав запит в Москву з проханням про екстрадицію одного з підозрюваних у вбивстві Андрія Лугового. Але російська сторона відмовила. З цього моменту почалася перша дипломатична криза, з якою зіштовхнувся Браун.
В книзі екс-прем'єр Британії також пише, що він згоден з висновком публічного розгляду справи про вбивство Литвиненка, який пройшов минулого року. Тоді судді сер Роберт Оуен заключив, що Путін і його директор ФСБ "можливо наказали" отруїти Литвиненка полонієм.
21 січня у Великобританії була опублікована доповідь про вбивство колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, в якій відповідальність за його загибель покладалася на його колишніх колег - Дмитра Ковтуна і Андрія Лугового. Згідно опублікованій доповіді, Високий суд Лондона назвав Путіна "ймовірно" винним у вбивстві Литвиненка.
Литвиненко працював у ФСБ в 1990-х роках, але після еміграції став критиком російських властей. Він помер у Лондоні в листопаді 2006 року від отруєння полонієм. Британська влада заявила, що причиною смерті стало отруєння радіоактивним ізотопом полонію, і офіційно назвали Лугового і Ковтуна підозрюваними у вбивстві.