UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-міністри США закликають допомогти Україні військовим спорядженням

Штати, як мінімум, можуть допомогти Україні підвищити професійну підготовку українських військових, а також надати їм спорядження для поліпшення ефективності сил АТО. Цим США також дадуть зрозуміти Росії, що будуть захищати свої інтереси та інтереси країн, яким загрожує порушення територіальної цілісності.

Два колишні високопоставлені члени уряду США, відповідальні за зовнішню політику та національну безпеку, закликали адміністрацію Барака Обами надати військову та економічну допомогу Україні.

Зокрема, міністр оборони в адміністрації Білла Клінтона Вільям Перрі і Джордж Шульц, державний секретар в адміністрації Рональда Рейгана, виклали свою позицію у спільній статті, опублікованій в газеті Wall Street Journal.

Сьогодні ці колишні державні діячі є старшими науковими співробітниками Стенфордського університету в Каліфорнії.

Колишні чиновники виступили з різкої критикою нещодавнього рішення Росії надіслати гуманітарний конвой на схід України, заявляючи, що подібними діями Росія порушує територіальну цілісність України і відступає від Будапештського меморандуму 1994 року, згідно з яким Москва погодилася її поважати.

"Ситуація, що склалася, вимагає уваги і дій, - пишуть Перрі і Шульц. - Необхідності відправити в Україну війська немає, оскільки ця країна володіє значними власними сухопутними силами. Однак ми - НАТО або США, якщо НАТО не захоче цього робити, - повинні допомогти українцям з навчанням персоналу та спорядженням, що може підвищити ефективність їхніх військ і дозволить їм захищати свою країну".

"Своїми діями ми допоможемо Україні і також дамо зрозуміти Росії, що ми будемо захищати свої інтереси та інтереси країн, чия територіальна цілісність знаходиться під загрозою", - вказують колишні міністри США.

Перрі і Шульц також вважають, що США повинні надати гарантії державам Балтії, розмістивши війська в цих країнах на ротаційній основі.

"Ми вважаємо, що має існувати незалежна Україна з непорушною територіальною цілісністю. Допомогти Україні стати життєздатною правовою державою з процвітаючою економікою буде важким, але вкрай важливим завданням. Це стане найкращою відсіччю Росії, а в довгостроковій перспективі - найкращим стимулом для розвитку аналогічних подій в Росії", - написали вони.

Раніше повідомляли, що ні НАТО, ні ЄС, не зможуть надати Україні військову допомогу. !zn