UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-міністр оборони США виправдав навмисне вбудовані уразливості в операційних системах

За його словами, їхнє існування не виправдовує атаки кіберзлочинців і ворожих країн.

Минулого року після низки кібератак розробники програмного забезпечення в США визнали, що вбудували деякі уразливості на вимогу американських спецслужб. Однак, колишній міністр оборони США Ештон Картер не бачить в цьому нічого поганого.

Про це він сказав на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. На думку Картера, умисне вбудування уразливостей в операційні системи не виправдовує чужі кібератаки.

"Якщо ви не замикаєте двері, не означає, що у ваш дім можна увірватися і пограбувати його. Це не виправдання. Напад - це все одно напад", - сказав він.

Картер наголосив, що Вашингтон повинен подбати про захист своїх громадян і в кіберпросторі теж. До цього процесу повинні долучитися і технологічні компанії, які повинні розробляти більш захищене програмне забезпечення. Але також він наголосив на необхідності "технологічної гігієни".

"Тому що тисячі і мільйони людей не ставлять оновлення і досі лишаються уразливими для кібератак", - підкреслив Картер.

Раніше видання Washington Post писало, що ЦРУ підозрює військових хакерів Росії в кібератаці на Україну. В американській розвідці впевнені в тому, що вірус NotPetya був створений військовою розвідкою Росії.

Нагадаємо, що 27 червня державні і комерційні структури України постраждали від вірусу Petya А (Петя А). За даними DT.UA, хакерських атак зазнали близько 30 банків. Вірус Petya А, який вдарив по комп'ютерним системам в Україні, також нашкодив банкам, електромережам, телефонним компаніям і метро в країнах Європи.