Екс-директор ФБР Джеймс Комі пише мемуари про роботу на державній службі. У ній також будуть згадані розслідування використання Гілларі Клінтон особистої електронної пошти для службового листування, а також втручання Росії у президентські вибори 2016 року, пише The New York Times.
"Це буде книга про лідерство і пошук правди, отримані уроки та досвід, який він набрав за час кар'єри, у тому числі, досвід, отриманий від взаємин з адміністрацією Трампа", - повідомив журналістам співробітник літературного агентства Javelin Метт Летімер.
Наголошується, що книга Комі не стане класичними мемуарами, що описують біографію автора, а буде присвячена принципам, якими він керувався у найважчі моменти кар'єри. За словами Летімера, дана книга відповідатиме очікуванням більш "етичного" лідерства у США.
Мемуари екс-голови ФБР перед публікацією перевірять органи юстиції та уряд. Стандартна перевірка спрямована на пошук у ній можливої секретної інформації. Видання також зазначає, що книга, ймовірно, міститиме досі невідомі деталі складних відносин Комі і президента США Дональда Трампа, оскільки її автор відомий як людина, яка старанно записує все, що з нею відбувається.
Одразу ж після звільнення Комі з посади директора ФБР з'явилася інформація про те, що він може написати мемуари. При цьому, за даними американських ЗМІ, гонорар за них міг би скласти десятки мільйонів доларів.
За словами Метта Летімера, раніше екс-директор ФБР зустрівся в Нью-Йорку з редакторами та видавцями, і вже наступного тижня видавництва зможуть придбати на аукціоні право на видання книги. Агент також повідомив про те, що великі видавництва виявили жвавий інтерес до ще не написаної книги.
Як повідомлялося, увечері 9 травня президент США Дональд Трамп звільнив з посади директора ФБР Джеймса Комі. Наступного дня президент пообіцяв знайти більш підходящого кандидата на цю посаду.
Раніше на відкритому слуханні голова ФБР підтвердив існування розслідування зв'язків команди Трампа з Росією. При цьому він зазначив, що зазвичай бюро не підтверджує і не спростовує існування будь-яких розслідувань, проте в даному випадку робить виняток.
Раніше видання Reuters також повідомляло про те, що президент Трамп просив директора ФБР припинити розслідування про зв'язок колишнього радника президента США Майкла Флінна з РФ. Видання дізналося, що американський лідер зустрічався з Джеймсом Комі наступного дня після звільнення свого радника.