UA / RU
Підтримати ZN.ua

Джонсон планує побудувати міст між Шотландією та Ірландією, Дублін підтримує ідею

Джонсон сподівається, що новий міст матиме таке ж економічне значення, як і тунель під Ла-Маншем.

У Дубліні підтримали ідею прем'єр-міністра Британії Бориса Джонсона щодо побудови мосту між Шотландією і Північною Ірландією після виходу Британії з ЄС, повідомив прем'єр Ірландії Лео Варадкар, передає Euobserver.

"Якщо відкинути все зайве, я дійсно думаю, що принаймні повинна бути проведена інженерна оцінка того, наскільки це життєздатна пропозиція", - заявив Варадкар.

За його словами, ідея так званого "моста Бориса" може бути цілком реальною.

"Я знаю, що люди просто не звертають уваги на ці речі, але раніше вони не звертали уваги і на тунель під Ла-Маншем... і я знаю, що я бачу, коли дивлюся на міст між Данією і Швецією", - зазначив він.

Зазначається, що план будівництва моста, який сполучатиме Шотландію та Північну Ірландію, був висунутий Борисом Джонсоном у вересні. За його словами, будівництво моста буде коштувати "всього" 18 млрд євро.

Ідея побудови стратегічного об'єкта з'явилася під час переговорів щодо Brexit. За словами представників влади, міст допоможе зберегти відкритим ірландський сухопутний кордон без створення нового митного кордону в Ірландському морі, що може змусити Північну Ірландію відчувати себе відрізаною від решти великої Британії.

Однак, на думку експертів, пропозиція уряду Джонсона не є перспективною.

"Для будівництва північноірландського мосту буде потрібно 30 опор, кожна з яких буде вище Ейфелевої вежі, і це "приблизно так само неможливо, як будівництво мосту на Місяць", - зазначив колишній морський інженер Джеймс Дункан.

За його словами, за побудову такого складного мосту не візьметься жоднен розсудливий підрядник або відповідальний уряд.

12 грудня у Великій Британії пройшли дострокові парламентські вибори. Згідно з результатами підрахунків, переможцем парламентських виборів стала Консервативна партія на чолі з прем'єр-міністром Борисом Джонсоном. Так, у Палаті громад (нижній палаті парламенту) консерватори отримали 365 місць з 650. Це означає, що консерватори самостійно зможуть сформувати більшість у парламенті і матимуть достатньо голосів для ухвалення необхідних рішень.

Нагадаємо, 22 жовтня Палата громад британського парламенту підтримала новий законопроект щодо Brexit, заснований на угоді про Brexit, досягнутої урядом з представниками ЄС минулого тижня.

У вересні британські депутати прийняли закон, який блокує вихід з Європейського союзу без угоди з Брюсселем 31 жовтня і змушує прем'єр-міністра країни просити про відстрочку Brexit.

Більше про проблеми і ризики Brexit читайте в статті Віктора Константинова для DT.UA "Ендшпіль".