UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дві третини росіян не бачать ознак відновлення економіки і при цьому позитивно оцінюють ситуацію в країні — експерт

Переважаюча в російському суспільстві свідомість соціального утриманства дозволила російській владі отримати повне схвалення політики.

Дані опублікованих у РФ соціологічних опитувань, проведених РАНХіГС, ВЦІОМ, "Левада-центром" показують, що майже половина російського населення не розуміє, в чому полягає політика влади щодо стимулювання економічного зростання, а дві третини не бачать будь-яких ознак відновлення економіки після кризи. Триваюче падіння реальних доходів громадян і зростання цін на товари і послуги входять у суперечність з офіційною статистикою, що звітує про рекордне зростання ВВП і уповільнення інфляції до історичного мінімуму. У той же час позитивно оцінюють ситуацію в країні 65% респондентів. В цілому політика влади влаштовує 35% (динаміка негативна). Але різні рішення оцінюються по-різному: діяльність президента схвалюють 81,5–82% опитаних, уряду - 52, голови уряду - 44%.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юрій Смелянський. На його думку, переважаюча в російському суспільстві свідомість соціального утриманства дозволила російським владі отримати повне схвалення політики.

"По суті, російське суспільство погодилося обміняти свої свободи та якість життя на можливість пишатися ілюзорною міццю своєї держави. Саме з цієї причини в суспільстві знайшли схвалення і підтримку меседжі російського керівництва, які не відповідають сучасному етапу розвитку цивілізованого суспільства: "Росія безпосередньо управляється Богом"; Росія встала з колін"; "Для людства це буде глобальна катастрофа... Навіщо нам такий світ, якщо в ньому не буде Росії?" та ін.", - підкреслює експерт.

Детальніше про проблеми російської економіки в стані конфронтації з цивілізованим світом читайте в статті Юрія Смелянського "Російська держава в умовах обложеної фортеці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".