Поки Пентагон готується витратити близько півтора трильйона доларів протягом десяти років на нові ядерні озброєння, нове соціологічне опитування показує, що громадськість виступає за більш обмежену ядерну політику і починає більш скептично ставиться до зброї, яка вже є в арсеналі Сполучених Штатів. Більшість респондентів висловилися за те, щоб не дати президентові США нанести ядерний удар, перш ніж на це погодиться Конгрес.
Опитування Центру міжнародної політики і безпеки досліджень Університету штату Меріленд показало, що багато американців не знають, наскільки великий ядерний арсенал США. Коли їм повідомили, що у США є чотири тисячі одиниць ядерної зброї, 41% сказали, що ця кількість виявилася більшою, ніж вони очікували (57% демократів, 34% республіканців).
80% респондентів, у тому числі 77% республіканців, виступають за продовження дії нового Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-III) після його закінчення в 2021 році. Новий договір СНО обмежує кількість стратегічних ядерних озброєнь, які можуть розгорнути Сполучені Штати і Росія, і дозволяє кожній стороні перевіряти розгорнутий арсенал іншого боку. Деякі військові лідери відзначають, що в Договір не включені деякі нові ядерні озброєння Росії; інші виступали за його заміну новим аналогічним договором з Китаєм, пише видання Defense One.
Що стосується виходу з договорів, дві третини респондентів, включаючи більшість республіканців, заявили, що Сполучені Штати повинні залишатися в Договорі про РСМД. Сполучені Штати заявили, що вийдуть з ДРСМД через порушення з боку Росії.
Близько 60% респондентів висловилися за "поступове згортання" міжконтинентальних балістичних ракет (МБР). Багато прихильники контролю над озброєннями, включаючи колишнього міністра оборони Вільяма Перрі, вважають, що МБР є частиною ядерної тріади - ракети, бомбардувальники, підводні човни - яка являє собою найбільший ризик інциденту з найменшою винагородою з точки зору стримування.
Що стосується президентської влади використовувати ядерну зброю першими, шість з десяти республіканців і близько 75 відсотків респондентів в цілому підтримали законодавство, яке вимагає, щоб президент США отримав дозвіл від Конгресу перед початком атаки. Але коли їм пред'явили контраргумент, що така вимога послабить стримування, 53% опитаних визнали контраргумент принаймні є "якось" переконливим.
1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів з ДРСМД. США завершать вихід з Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернуться до виконання ДРСМД. Наступного дня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у ДРСМД. 4 березня Путін підписав указ про припинення Росією виконання ДРСМД.
Раніше заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.
Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте у статті Олексія Ижака "Все ближче до ядерного раю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".