UA / RU
Підтримати ZN.ua

Два потенційних методи лікування COVID-19 показали обнадійливі результати - The Economist

Надія є, але потрібно більше інформації про дослідженні препаратів.

Коли COVID-19 розпочав свій марш по світу, почалася відчайдушна гонка у сфері лікування цієї недуги. Мало того, що винахід ефективного лікування міг би врятувати багато життів, розуміння того, що це лікування доступно, також дозволило б країнам послабити обмеження, які душать економіки у всьому світі. Особливу увагу було приділено питанню про те, чи можуть наявні лікарські засоби, які вже підтвердили безпеку у випробуваннях на людях, бути повторно використані для лікування COVID-19, пише The Economist.

Особливу увагу було приділено противірусному препарату Remdesivir, що розроблений каліфорнійською фірмою Gilead, для лікування лихоманки Ебола, але виявилося, що він менш ефективний для лікування коронавірусу, ніж альтернативи. 29 квітня Американський національний інститут алергії та інфекційних захворювань, який проводить вибіркові контрольовані випробування Remdesivir, заявив, що попередні дані показали, що він працює. 1 травня Управління з контролю за продуктами і ліками США заявило, що дозволить екстрене використання цієї речовини.

Remdesivir є нуклеотидним аналогом - іншими словами, його структура імітує одну з хімічних літер, що складають алфавіт генетичного коду вірусу, який записаний в молекулі, так званої РНК, яка схожа, але не ідентична ДНК. Хімічна речовина заплутує механізм реплікації вірусу. Ефект Remdesivir не був значним - він покращував час одужання пацієнтів з 15 до 11 днів, що не мало статистично значущої різниці у показниках смертності між пролікованими пацієнтами і тими, кому речовина не вводилося - але це був реальний результат. Чотириденне скорочення тривалості хвороби зменшить тягар звалений хворобою на лікарні.

Повні дані за результатами випробувань ще не опубліковані, що змушує нервувати тих, хто в них не бере участь. Наприклад, Робін Фернер, клінічний фармаколог з Університету Бірмінгема в Англії, говорить, що відсутність даних "марне і збиває з пантелику" лікарів, які хочуть знати, чи буде це лікування хорошим і коли його слід застосовувати. Деякі лікарі вважають, що препарат потрібно вводити раніше, ніж це було зроблено в дослідженні, коли вірусне навантаження у пацієнта зростає, щоб мати більше ефекту. Крім того, особи, які не задіяні в дослідженні, в даний час не можуть аналізувати різні групи пацієнтів, щоб упевнитися і зіставити дані лікування пацієнтів, які не отримували препарат з тими, хто отримував лікування. Якщо, наприклад, виявиться, що ті, хто перебував у групі лікування препаратом, були більш здоровими, ніж ті, кого не лікували за допомогою Remdesivir в контрольних групах, це б показало, що препарат є більш ефективним, ніж вважається зараз.

Є й інша проблема. Запаси препарату обмежені, і потрібно більше часу, щоб виробити більше. Gilead наполегливо працює над цим з початку року, коли з'явилося обговорення, що Remdesivir може працювати проти COVID-19. Мета полягає в тому, щоб до кінця року провести 1 мільйон курсів лікування.

Remdesivir може бути початком. Тим не менш, його можлива цінність, ймовірно, полягає в тому, що він є частиною комбінованої терапії. Інші лікарські засоби, які можуть бути частиною такої терапії, що включають інші противірусні засоби, а також протизапальні ліки.

Читайте також: Вакцину від коронавіруса можуть так і не винайти – CNN

Одним з можливих протизапальних засобів є Actemra (тоцилизумаб), виготовлений компанією Roche і в даний час призначається при артриті. Багато з тих, хто найбільш серйозно постраждав від COVID-19, гинуть від надмірної реакції їх імунної системи, так званого, цитокінового штрому, який призводить до обширного запалення легенів і, як наслідок, до дихальної недостатності. Цитокіни є сигнальними молекулами, що секретуються імунною системою, щоб регулювати себе. Шторм виникає, коли вивільняються неконтрольовані рівні цитокінів. Actemra блокує клітинні рецептори для цитокіну, званого інтерлейкіном-6.

У недавньому дослідженні Actemra, 129 пацієнтів з помірним або тяжким ступенем COVID-19, пацієнтів, у яких розвинулася пневмонія, показали, що препарат знижує смертність від COVID-19 пацієнтів з найбільш важким ступенем ураження. Велика проблема з протизапальними засобами складається у тому, що потрібно знати, коли їх використовувати. При занадто ранньому застосуванні, вони зменшать імунну відповідь, необхідну для приборкання вірусу. Для цього лікарям необхідно уважно вивчити дані дослідження Actemra. Які, однак, ще не були опубліковані.

Раніше, країни G-20 зібрали понад $ 8 мільярдів на вакцину проти COVID-19. Світові лідери організували збір коштів на боротьбу з коронавірусом. США залишилися осторонь.

Також, які країни вже почали тестування на людях вакцини від COVID-19. Вчені по всьому світу продовжують працювати над пошуком ефективної вакцини від коронавирусу.