UA / RU
Підтримати ZN.ua

Духовний і світський лідери Ірану розійшлися в думках щодо розвитку економіки країни

Каменем спотикання між Хаменеї та Руханіи стали економічні відносини з Заходом.

Президент Ірану Хасан Рухані й аятолла Алі Хаменеї зійшлися в тому, що в 2016 році головним пріоритетом влади повинна бути економіка. Однак Рухани, який став президентом Ірану в 2013 році, вважає вигідним співробітництво з іншими країнами світу, в тому числі країнами Заходу, передає Reuters.

"Я впевнений, що поєднання зусиль всередині країни і конструктивну взаємодію з світом дозволить нашій економіці процвітати і розвиватися", - сказав Рухані в перший день нового 1395 року по традиційному іранському літочисленню.

За його словами, після скасування санкцій у Ірану є хороші перспективи залучення інвесторів з інших країн, що дозволить збільшити кількість робочих місць в країні і стане важливим чинником розвитку її економіки.

У той же час, духовний лідер і вищий керівник країни аятола Алі Хаменеї проголосив 2016 рік роком "Економіки опору". Він вважає, що економіка Ірану повинна бути орієнтована на самодостатність, при цьому Тегеран повинен зробити кроки з метою скоротити свою залежність від зовнішніх факторів, в першу чергу від економіки США.

Як сказав Хаменеї, економіка Ірану нічого не виграла від візитів іноземних бізнес-делегацій. Він виступив категорично проти посилення "західного впливу" в країні.

Нагадаємо, відкат до санкційної політики Заходу стався після випробування Іраном власних балістичних ракет, що відбувся у вівторок, 8-го березня. Незважаючи на критичну реакцію міжнародного співтовариства, 9-го березня іранські ВС запустили ще 2 ракети, щоб "продемонструвати здатність країни протистояти загрозам своєму суверенітету". Вже в той же день наближені до Білого дому ЗМІ повідомили, що в США прийняли рішення продовжити багаторічні санкції проти Ірану ще на рік.