UA / RU
Підтримати ZN.ua

Довічне покарання за «держзраду»: в Росії посилюють боротьбу із незгодними

Поправки до законодавства обіцяють ухвалити оперативно.

В Росії пропонують карати довічно за «державну зраду». Відповідні поправки до Кримінального кодексу вніс на розгляд нижньої палати російського парламенту голова комітету Держдуми з безпеки Васілій Піскарьов, який повідомив про це у своєму Telegram-каналі.

Його проєкт містить, зокрема і пропозицію «суттєво підвищити нижню та верхню межі відповідальності» за злочини за статтею «теракт», збільшити з 15 до 20 років граничне покарання за статтею «сприяння терористичній діяльності», підняти мінімальний поріг покарання за вербування або залучення до терористичних злочинів до семи років (зараз п'ять років), а мінімальне покарання за посібництво - до 12 років (зараз 10 років).

За статтею «організація терористичної спільноти та участь у ній» пропонується встановити покарання від 10 до 15 років позбавлення волі (зараз від 5 до 10 років), за статтею «диверсія» — до 20 років (зараз 15 років), а за статтею «акт міжнародного тероризму» - від 12 років (зараз від 10 років).

Поправки підготовлені до законопроекту 232768-8, який уже пройшов перше читання, отже, переконаний автор, це дозволить «розглянути їх оперативно».

На думку Піскарьова, більш заходи необхідні для захисту від «безпрецедентних загроз», з якими Росія зіткнулася з боку України та її «західних спонсорів».

Читайте також: ФСБ посилює контроль над інформаційним простором у РФ

Президент Росії Владімір Путін та інші високопосадовці регулярно звинувачують Україну та Захід у бажанні підірвати та розчленувати Росію. Від початку повномасштабної війни у 2022 році російська влада значно посилила боротьбу з інакомисленням.

Минулого місяця спільник Путіна, самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенка підписав закон, який дозволяє застосовувати смертну кару до засуджених за державну зраду чиновників і військовослужбовців.