США не хочуть падіння Росії на зразок падіння Радянського союзу і на відміну від СРСР Росія нікуди не зникне тому, стратегія США має полягати в забезпеченні дотримання обмежень, пише колишній заступник та в. о. директора ЦРУ Джон МакЛохлін в публікації для The New York Times.
МакЛохлін закликав США займати рішучу позицію щодо найбільш важливих питань, створювати можливості для росіян, які поділяють погляди важливості інтеграції в глобальну систему і в той же час звертати увагу на питання, де збігаються інтереси Америки і Росії і де можливо хоча б обмежене співробітництво.
Екс-директор ЦРУ у своїй статті підкреслив, що для США важливо чітко розуміти свої цілі стосовно Росії.
"Росіяни завжди знають, чого хочуть, тому краще знати, чого ти хочеш, або вони тебе просто "переїдуть", - додав МакЛохлін.
За його словами, мета Путіна очевидна, це беззастережне домінування всередині країни, істотний вплив на сусідів, ослаблення західних інститутів, таких як НАТО і Європейський Союз, і вплив "супердержави" у ключових регіонах, наприклад, в Сирії.
"Ми не можемо змінити географію або змусити Росію ігнорувати сусідні регіони, з якими її пов'язують глибокі торговельні та культурні відносини. Але ми можемо продовжувати карати Москву за захоплення території або проведення прихованих дій впливу, спрямованих на те, щоб підірвати незалежність сусіда і обмежити його варіанти зовнішньої політики. Ми можемо надати Україні більш витончену зброю для захисту від російських загарбників. І ми можемо продовжувати чинити тиск, що Конгрес і зробив, ввівши нові санкції", - стверджує експерт.
Як пише МакЛохлін, Україна - єдина країна на пострадянському просторі, яка може змінити Росію. Росіяни дивляться на Україну, як на місце народження слов'янської державності і бачать в українцях своїх найближчих етнічних родичів. Таким чином, зазначає експерт, якщо Україна подолає вкорінену корупцію і розвине квітучу демократію, це створить підтримку для такого ж управління і в Росії.
"Допомога Україні є нашою багатообіцяючою стратегією і саме її боїться Путін. Ось чому він вторгся в Україну", - стверджує МакЛохлин.
На думку екс-директора ЦРУ, не можна примусити Росію вітати НАТО на своїх кордонах, однак можна працювати над збільшенням єдності, над стратегією стримування, можна розвивати такі кроки, як розміщення сил НАТО в країнах Балтії і Польщі, переконаний МакЛохлін.
Раніше повідомлялося, що нові санкції США вимагають послідовного виконання. Економічний тиск став важливим інструментом у міжнародної дипломатії, але він досягає цілей лише у разі виконання усіма сторонами, пише The Guardian.