UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дональд Трамп маріонетка Путіна – Washington Post

Російський президент точно знає, чому кандидат-республіканець постійно захищає його агресивну політику, а американські виборці – ні.

Минулої п'ятниці, коли більшість американців обговорювали останні викриття про 3, Розвідувальне співтовариство США зробило дуже тривожне і безпрецедентне оголошення: Росія намагається "втручатися у американський виборчий процес", зламуючи електронні системи політиків і організацій включно з Демократичною партією.

Ця заява вірно стривожила кандидата-демократа Гіларі Клінтон, яка під час дебатів у неділю сказала, що "ми за всю історію нашої країни ще не були в такій ситуації, коли ворог, іноземна сила так сильно старається вплинути на результат виборів".

А що ж сказав пан Трамп? Він знову взяв на себе роль адвоката президента Росії Володимира Путіна. Про це в редакційній статті пише Washington Post.

"Вона не знає, чи це росіяни насправді вчинили злам. Можливо ніякого зламу взагалі не було", - сказав кандидат-республіканець.

Видання зауважує, що Трамп отримує спеціальні доповіді розвідки, тому він точно знав про всі докази, що кібератака була проведена за підтримки Москви. В результаті були викрадені конфіденційні листи і інші записи американської Демократичної партії.

"Чому ж він досі це заперечує? Те, як Трамп захищає агресивного суперника США і непрозорість його мотивів – це один із найбільш тривожних аспектів його отруйної кампанії", - йдеться в статті.

Експерти розділилися в думках щодо того, чи дійсно Путін намагається допомогти Трампу перемогти, про що говорить Клінтон, чи ж він просто намагається підірвати цілісність демократії США. Але витік особистих даних, сліди якого ведуть через сайт WikiLeaks до Росії, був націлений проти Клінтон. Момент, коли сайт публікує частини викрадених даних, вибраний ідеально, щоб завдати найбільшої шкоди демократам. І це доводить, що WikiLeaks "не поборник прозорості, а політичний агент Кремля".

Можливо, що Трамп дійсно нічого про це не знає, як він і стверджує. Але впродовж всієї своєї кампанії він виправдовував і захищав злочини, скоєні Путіним. Він відкидав усі факти, що російський режим вбив низку журналістів, а також заперечував, що Росія нібито "не вторгалася" в Україну. Він постійно наполягав, що Путін – "кращий лідер, ніж Обама".

В неділю під час дебатів Трамп знову озвучив низку неправдивих заяв про російську авантюру в Сирію, заявивши зокрема, що вона націлена проти "Ісламської держави", хоча російські бомби частіше падають на голову сирійських опозиціонерів і мирних мешканців. Потім він заперечив слова свого соратника і кандидата у віце-президенти Майка Пенса, який говорив, що "російські провокації повинні зіштовхнутися з американською міццю" і що США варто подумати про "застосування військової сили проти режиму Асада", якщо бомбардування Алеппо продовжаться.

В понеділок сам Пенс теж спробував заперечити ці слова, які він точно озвучив раніше на дебатах кандидатів у віце-президенти. Трамп у неділю ж знову повторив: "Думаю, було би добре, якби ми разом з Росією почали боротися проти Ісламської держави".

"І от чого ми не знаємо: чи Трамп пропонує співпрацю з режимом, одержимим підривом і ослабленням американської сили, через байдужість і наївність чи через особисті і ділові інтереси, які він приховує? Путін точно знає відповідь на це питання, а от виборці у США – ні", - підсумовує видання.

Тим часом, телеканал CNN повідомив, що Клінтон вдруге виграла дебати з Трампом. Її обрали 57% телеглядачів, а кандидата від Республіканської партії Дональда Трампа – 34%. Як повідомлялося, на перших передвиборних дебатах США також перемогла Клінтон. Зокрема, Клінтон присудили перемогу 62% телеглядачів, в той час як кандидата від Республіканської партії США Дональда Трампа підтримали лише 27%.