UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дональд Трамп хоче викупити права на вакцину від COVID-19

З такою пропозицією він звернувся до Німеччини.

Президент США Дональд Трамп звернувся до Німеччини з пропозицією викупити виключні права на вакцину від коронавірусу за "великі суми грошей". Однак, німецькі міністри гнівно відреагували на це, заявивши, що "Німеччина не продається", передає The Guardian.

Про своє обурення пропозицією Трампа міністр економіки Німеччини Пітер Альтмайер заявив телекомпанії ARD, після того, як в газеті Welt am Sonntag вийшла стаття "Трамп проти Берліна".

Газета повідомила, що Трамп запропонував 1 млрд доларів біофармацевтичній компанії CureVac, розташованої в Тюрингії, для забезпечення вакцини "тільки для Сполучених Штатів".

В цей час уряд Німеччини пропонував свої фінансові стимули для того, щоб вакцина залишалася в країні. Німецькі чиновники заявили, що під час пандемії коронавірусу в світі, важливим є міжнародне співробітництво, а не національні інтереси. Міністр охорони здоров'я Німеччини Йенс Спан заявив, що CureVac буде розробляти вакцину тільки для усього світу, а не для окремих країн.

Німецька фармацевтична компанія CureVac, заснована в 2000 році, базується в Тюрінгії, і також має інші філії у Франкфурті і Бостоні. Фірма позиціонує себе як таку, що спеціалізується на розробці методів лікування раку, терапії на основі антитіл, лікування рідкісних захворювань та профілактичних вакцин".

Її лабораторія працює в тандемі з Інститутом Пауля Ерліха, пов'язаним з міністерством охорони здоров'я Німеччини.

Минулого тижня фірма несподівано оголосила, що генеральний директор CureVac Даніель Менікелла був замінений Інгмаром Херром, всього через кілька тижнів після того, як Менікелла зустрівся з Трампом, його віцепрезидентом Майком Пенсом та представниками фармацевтичних компаній у Вашингтоні.

У неділю, 15 березня, інвестори CureVac заявили, що не будуть продавати вакцину жодній державі.

"Якщо нам вдасться розробити ефективну вакцину, то вона повинна допомогти і захистити людей в усьому світі", - сказав Дітмар Хопп, глава основного інвестора холдингу Dievini Hopp BioTech.

Раніше повідомлялося, що в США перший учасник клінічного випробування вакцини для захисту від нового коронавірусу отримає експериментальну дозу в понеділок, 16 березня. Для тестування вакцини запросили 45 молодих, здорових добровольців.