У всьому світі випадки домашнього насильства зросли на третину за тиждень після введення карантину через поширення пандемії коронавірусу. Жінки, що перебувають у насильницьких стосунках, залишаються вдома та більше потерпають. Вони мало звертаються до соціальних служб, оскільки насильник завжди поруч. Про це йдеться у заяві Європарламенту.
Голова комітету з прав жінок Евелін Регнер закликала ЄС та країни-члени посилити підтримку жертв домашнього насильства під час кризи COVID-19.
"Ці дні та наступні тижні особливо небезпечні для жінок. Всі ми стикаємося з великими психологічними проблемами через ізоляцію чи карантин, але жінки та інколи діти в неблагополучних сім'ях стикаються з особливо виснажливим стресовим досвідом. Отже, ми повинні зараз приділити особливу увагу цьому питанню та розширити наші дії щодо припинення насильства над жінками", - сказала вона.
У своїй заяві Евелін Регнер закликала всі країни-члени ЄС допомагати жінкам: включити прості способи зв'язку та оповіщення поліції, такі як текстові повідомлення чи чати в Інтернеті, а також використання кодових слів з лікарями чи фармацевтами. Крім того, необхідно забезпечити більше місць у закладах захисту від насильства та притулках для жінок. За словами Ренер, там де це можливо, ЄС повинен підтримувати заходи держав-членів фінансово та допомагаючи їм повідомляти про ці заходи
'' Пандемія COVID-19 яскраво підкреслює гендерну нерівність у всіх її формах та формах. Як показують дані ОЕСР, 70% працівників сфери охорони здоров'я становлять жінки, значну частину неоплаченої роботи здійснюють жінки, і майбутня економічна криза вплине на жінок набагато важче. Наша робота - стабільно зміцнювати фізичне та психічне здоров'я жінок та їхню економічну незалежність за межами кризи COVID-19. Ми, звичайно, не залишимо жінок Європи на самоті ", - підсумувала вона.
Раніше експерт з прав дітей Людмила Волинець зазначала, що в Україні очікується збільшення випадків домашнього насильства. Воно обов'язково зросте з однієї простої причини – стресових ситуацій для сімей з'явилося набагато більше. Якщо раніше батьки проводили з дітьми годину в день, то зараз 18 годин.
В Україні запустили "гарячу лінію" з протидії домашньому насильству. Повідомити про такі випадки можна за номером 1547.