Президент США Барак Обама зацікавлений в ядерній домовленності з Іраном. Вона дає надію Обамі на відновлення дипломатичних відносин з Іраном, і на вплив на Близькому сході.
"Я не стверджую, що адміністрація Обами уклала з Путіним офіційну угоду про ірано-українському компроміс. Я припускаю, що російський лідер добре бачить слабкі місця і добре вибирає момент. Раптовий спалах бойових дій на сході України і раптова готовність Росії сприяти в іранському питанні до 24 листопада, коли закінчується термін на переговори про ядерну програму, це не є простим збігом. Все це - частина російської стратегії. І зараз США грають разом з Росією", - пише коллумнист The New York Times Роджер Коен.
Але ціною цієї угоди може стати втрата України і розпад НАТО, зазначає видання.
На думку автора статті, є всі підстави вважати, що Путіну потрібна вся Україна. Це було помилкою Заходу думати, що російський президент не серйозно хоче відновити Радянський Союз.
Зараз є "всі ознаки підготовки до наступу", сказано в статті. Генерал НАТО у відставці, який нещодавно брав участь у переговорах з президентом України Петром Порошенком, повідомив, що на кордоні з Україною зараз стягнуто близько 45 тисяч чоловік регулярних військ. Як зазначив генерал у відставці, Україна не зможе протистояти всьому цьому. "Вони думають, що ми їх друзі і не розуміють, чому ми їм не допомагаємо. Вони розчаровані і бояться, тому що вони бачать, як на них падає молот", - цитує видання екс-генерала НАТО.
У відповідь на цей путінський "молот" Захід відповідає лише занепокоєнням. "Стурбованість не зупинить молот. Прохання Порошенка до Обами про суттєвої підтримки з боку американської армії відхиляти було не можна",- відзначає автор статті.
Автор публікації також підкреслює, що, на жаль, чверть століття після падіння Берлінської стіни, поки в німецькій столиці злітають у небо кульки, "45-мільйонну націю, яка бажає насолодитися плодами європейської свободи, кидають Росії, яка хоче її розчленувати". "Якщо це станеться, якщо Україна буде втрачена, то обіцянкам США союзникам по НАТО з країн Балтії і Східної Європи можна буде довіряти. Росія наблизитися до реалізації своєї мети в післявоєнний період - до краху взаємодії Америки і Європи в області оборони", - резюмує автор.
Російсько-терористичні війська посилили інтенсивність обстрілу сил АТО, що пов'язано з прибуттям чергового так званого "гуманітарного" конвою з боєприпасами, зброєю і живою силою.
10 листопада спостерігачі ОБСЄ зафіксували друге за дві доби переміщення військової техніки без розпізнавальних знаків під Донецьком. Близько Свердлова (в 15 кілометрах на схід від Донецька) місія ОБСЄ спостерігала колону з 17 зелених вантажівок Зіл без розпізнавальних знаків, що рухалися на захід. П'ять з них везли на буксирі установки Град. На двох із них були встановлені ящики з боєприпасами.