UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дні вугілля закінчуються через домовленість країн відмовитися від нього - FT

Здешевшання екологічно чистих джерел енергії підштовхнули низку країн відмовитися від використання вугілля.

Глобальний розворот від використання вугілля набрав оберти в четвер, коли більше 25 країн і регіонів домовилися відмовитися від використання такого палива в електрогенераторах до 2030 року.

Британсько-канадську ініціативу підтримали Франція, Італія, Мексика, Нідерланди, Фінляндія, Португалія і Нова Зеландія, а також американський штат Вашингтон і канадські провінції Онтаріо і Альберта.

Про це сьогодні пише Financial Times, додаючи, що всі сторони домовилися, що поступово відмовляться від використання вугілля на електростанціях. А деякі з них пообіцяли, що виконають план навіть раніше. Приміром, Велика Британія збирається припинити використання електростанцій на вугіллі до 2025 року.

"Вугілля не повернеться. Економічне обґрунтування очевидне. Сонячна і вітрова енергетика розвинулася. Чиста енергія також стає все більш дешевшою", - сказала канадський міністр довкілля і кліматичних змін Кетрін МакКенна.

Домовленість країн гостро контрастує з позицією, яку зайняла адміністрація Дональда Трампа щодо збільшення використання вугілля в США заради збереження робочих місць на шахтах.

Тим часом, в Україні порт "Южний" хоче побудувати новий термінал для прийому вугілля. Новий термінал необхідний для розвантаження сипучих вантажів, а саме - коксівного та енергетичного вугілля з-за кордону.

Нагадаємо, що у вересні до України прибула перша партія антрациту з США. Вугілля планують розвантажити за три доби.