Республіканці зараз переживають так званий "момент Герба Штайна". Економіст, який працював у адміністраціях президентів Річарда Ніксона і Геральда Форда, прославився своєю "доктриною", яка говорить: "Якщо щось не може тривати вічно, воно й не буде".
І "щось" сьогодні - це якраз "пекельний шлюб" між Республіканською партією і Дональдом Трампом. Про це на сторінках The Independent пише міжнародний журналіст Руперт Корнвелл.
Американська виборча кампанія триває так довго з цілком розумної причини: це дозволяє виборцям, які не цікавилися політикою, розібратися в кандидатах. І у випадку Трампа це теж починає працювати.
До того, як вступити в боротьбу за президентство він був сумнівним хвалькуватим бізнесменом, який позував на телебаченні. Тепер ми бачили Трампа-політика. Він показав свою нездатність до самодисципліни більш ніж на п'ять хвилин. А ще в нього дуже великі проблеми з тим, щоб говорити правду. Він неймовірно вразливим і не пропустив повз увагу жодну образу на свою адресу. І для успішної політичної кар'єри йому точно не вистачає дипломатичної здатності у правильний момент "підставити іншу щоку". При цьому він ігнорує всі поради, не слухає союзників і, схоже, вважає себе джерелом абсолютної мудрості у всіх питаннях.
Минулого тижня Трамп наламав дров. Він образив сім'ю загиблого американського солдата-мусульманина і відмовився вибачатися. Він не захотів підтримувати одного з найбільш важливих республіканців Пола Райна на майбутніх парламентських виборах. Він заперечував, що війська Росії вторглися в Україну, хоча вони досі там. Його кілька разів підловили на брехні, а ще він вигнав матір з дитиною із залу під час зустрічі з виборцями.
Все це призвело до того, що навіть найбільш лояльний до Трампа телеканал Fox News був змушений повідомити про те, що популярність Клінтон на 10% попереду. Тим часом, республіканці досі продовжують його підтримувати і цьому є причини. Перша з них – ненависть до Клінтон, яка об'єднує дуже роздроблену партію. А друга причина криється в простій математиці. Їм потрібні голоси прихильників Трампа і фінансування його спонсорів, щоб бути переобраними у листопаді.
Але, як сказав Штайн, це не може тривати вічно. Якщо Трамп продовжить нагромаджувати політичні прорахунки, якщо він далі буде підривати свою кампанію і, що найважливіше, його рейтинги продовжать падіння – тоді ним пожертвують. Мільярдеру час почати прислухатися до інших, але він вже показав, що не зробить цього. Тож республіканці можуть змиритися, що битва за Білий дім вже програна. А щоб зберегти більшість у Конгресі за собою, їм найкраще відцуратися від Трампа.
Тим часом, CNN повідомляє, що Клінтон істотно випереджає Трампа за популярністю. Такі різкі сплески популярності кандидатів на посаду президента США можуть бути пов'язані з проведенням партійних з'їздів у республіканців, а потім у демократів. Раніше повідомлялося, що Клінтон на посаді президента США не буде проводити "перезавантаження" з Росією, оскільки у неї "надзвичайно фундаментальні протиріччя з Володимиром Путіним".