UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для ВПС США створять бомбардувальник нового покоління

Наголошується, що новий стратегічний бомбардувальник буде краще маскуватися від радарів супротивника.

Міністр військово-повітряних сил Сполучених Штатів Дебора Лі Джеймс заявила, що авіабудівна компанія Northrop Grumman отримала контракт на створення стратегічного бомбардувальника нового покоління для ВПС США.

"ВПС США надало контракт на створення бомбардувальника нового покоління Northrop Grumman", - цитує РБК-Україна заяву міністра.

Варто відзначити, що Лі Джеймс не підтвердила цю цифру під час прес-конференції з представлення підрядника, обійшовши це питання стороною.

Northrop Grumman раніше займалася створенням бомбардувальника В-2 для ВПС США.

Новий стратегічний бомбардувальник буде краще маскуватися від радарів супротивника, ніж його попередник В-2 Spirit, який також створювався з використанням технології "стелс". Він буде меншим за розмірами, ніж В-2, але збереже аеродинамічну форму "літаюче крило". Можливо, зменшиться і його радіус дії, а також максимальна маса корисного навантаження.

У свою чергу, Міністерство оборони США назвало цей проект в числі трьох головних пріоритетів американської військової авіації поряд з створенням багатоцільового винищувача нового покоління F-35 і нового літака - заправника КС-46.

Нагадаємо, в кінці липня в Корпусі морської піхоти США офіційно заявили про готовності розгорнути в будь-якій точці світу ескадрилью з 10 новітніх винищувачів-бомбардувальників п'ятого покоління F-35B Lightning II.

У червні Пентагон вперше продемонстрував стрільбу бойовими снарядами з 25-міліметровою гармати винищувача F-35. Скорострільність гармати GAU-22/A, захованої в крилі винищувача п'ятого покоління, становить 55 пострілів в секунду. З урахуванням того, що запас снарядів на борту F-35 становить всього 220 одиниць, весь боєкомплект може бути витрачений за чотири секунди.

Раніше заступник міністра оборони США з оборонних закупівель Френк Кендалл сказав, що винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління F-35 буде прийнятий на озброєння з вісьмома помилками у програмному забезпеченні.