UA / RU
Підтримати ZN.ua

Для Лівії, Сирії, України: ЄС перевірить усі можливі загрози з боку Росії

На основі спільного аналізу у блоці розроблять так званий стратегічний компас - новий інструмент, де будуть зібрані усі підходи.

Німеччина під час свого головування в Раді ЄС збирається провести перевірку на усі види загроз з боку Росії: ядерні, гібридні та звичайні. Про це повідомляє DW з посиланням на міністра оборони ФРН Аннегрет Крамп-Карренбауер.

За її словами, така перевірка є одним з пріоритетних завдань Німеччини на час головування в Раді Європи.

"Йтиметься про питання, як ми сприймаємо Росію не лише у світлі нового військового потенціалу, який вона розробляє, причому в області неконвенційних озброєнь, що вже є новим викликом для Європи та НАТО, але також і у питанні поведінки Росії", - розповіла Крамп-Карренбауер.

Міністерка зазначила, що мова йде не лише про ситуацію в Лівії чи Сирії, але й в Україні, де досі триває війна і «де зберігається ситуація, що на території Європи вперше після Другої світової війни кордони змінили за допомогою військової сили".

Відомо, що аналізом займеться Розвідувальний і ситуаційний центр ЄС (EU INTCEN). Держави-члени Євросоюзу і їхні розвідки також надаватимуть свої пропозиції та дані для аналізу.

Крамп-Карренбауер сподівається, що результати будуть готові до кінця цього року, тобто до кінця головування Німеччини в Раді Європи.

«На основі спільного аналізу у блоці розроблять так званий стратегічний компас - новий інструмент, в якому окремі підходи, які ми вже маємо сьогодні, об'єднають в одну справжню стратегію", — додала міністерка.

Читайте також: Порушення законів війни: прокуратура розслідує вбивство медика в Донбасі

Раніше на засіданні Радбезу ООН Росію безпосередньо звинуватили у військових злочинах в Сирії.

За час війни в Сирії з 2011 року, за даними ООН, загинули понад півмільйона людей і ще кілька мільйонів були змушені покинути свої будинки. За даними спостерігачів з Сирійської мережі з прав людини, більшість цивільних загинули від рук терористів ІГІЛ, а також союзу Росії та сил режиму Асада.

Нагадаємо, 5 липня Росія і Туреччина домовилися про створення коридору безпеки для сирійської провінції Ідліб. Вона вважається останнім оплотом бойовиків і сирійської опозиції, яку, в свою чергу, підтримує Туреччина.