UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дії РФ в Сирії не призвели до зростання рейтингу Путіна

Більшість росіян схвалюють участь ВПС РФ у сирійському конфлікті, але половина не розуміє, яку позицію займає Росія.

Згідно з даними ВЦДГД (ВЦИОМ), дії Росії в Сирії фактично не позначилися на популярності російських лідерів. Рейтинг схвалення президента РФ Володимира Путіна становить 86,3%, додавши за тиждень 0,9% (частка неодобряющих скоротилася з 9% до 8,4%). Рейтинг схвалення прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва виріс на 0,2%, до 67,4% (частка неодобряющих зросла з 19,5% до 19,7%).

66% росіян тією чи іншою мірою схвалюють рішення Путіна направити в Сирію російські ВПС, 38% - "цілком схвалюють", ще 28% - "скоріше схвалюють". Проти 27% респондентів (15% - "скоріше не схвалюють", 12% - "точно не схвалюють").

Однак більшість громадян Росії виявилися не в курсі, яку позицію займає РФ в сирійському конфлікті. 18% респондентів впевнені, що Росія виступила на стороні сирійського президента Башара Асада для "боротьби з ІДІЛ". 7% вважають, що Росія виступає за мирне врегулювання конфлікту". 41% "не знає, яку позицію зайняла Росія", а 15% вагалися з відповіддю.

Читайте також: США та РФ відновлять переговори щодо Сирії

Повітряна військова операція Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету операції - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", ряд ЗМІ, свідків і чиновників заявляли, що цілі недавніх бомбардувань РФ в Сирії не мали відношення до ІД, а ведуться проти опозиції режиму Асада.

У зв'язку з цим, як повідомили ЗМІ з посиланням на джерела серед європейських чиновників, ЄС може ввести санкції проти Росії через Сирії. Це можливо у випадку, якщо дії РФ в цій країні будуть вважатися такими, що не відповідають завданням боротьби з тероризмом.

У той же час, США дотримуються іншої позиції і хоч і розглядають дії Москви контрпродуктивними, проте мова про введення нових санкцій проти Росії не йде. Тим не менш, в Білому Домі не раз підкреслювали, що це може призвести до погіршення становища РФ на міжнародній арені.