UA / RU
Підтримати ZN.ua

Директор Human Rights Watch: Воєнні злочини - це і є стратегія Росії проти України

Разом з тим, на думку експерта, у новому протистоянні демократії проти авторитаризму Москва не підходить на роль головного антагоніста.

Російська стратегія у війні проти України повністю порушує Женевську конвенцію і всі норми міжнародного закону. Однак, така поведінка Владіміра Путіна добре вписується довгу історію кривавих конфліктів, які він розпалював.

Про це на Всесвітньому економічному форумі в Давосі сказав виконавчий директор Human Rights Watch Кеннет Рот.

«Він так воював у Чечні, в Сирії, а тепер в Україні. Це типово для нього. Це стратегія воєнних злочинів», - сказав експерт.

При цьому, він зауважив, що лише автократи рівня Путіна з на стільки необмеженою владою здатні розв’язувати подібні війни. Власне, російський автократ навіть «війною» не називає те кровопролиття, яке він нав’язав Україні.

«Якби він все ще повинен був радитися з кимось в процесі ухвалення рішень, ця війна не почалася б», - переконаний Рот.

Читайте також: Генсек НАТО розповів, як закінчиться російська війна проти України

Разом з тим, він зауважив, що якщо розглядати війну в Україні як початок конфлікту між авторитаризмом і демократією, Москва не дотягує до ролі головного антагоніста демократичного світу.

«Росія все ще заправка з армією. В неї немає м’якої сили взагалі. Ніхто не хоче бути, як Росія. Але Китай реально претендує на роль привабливої альтернативної моделі. І в протистоянні між демократією і автократією головним антагоністом буде все такеи Китай», - переконаний директор Human Rights Watch.