Загроза російських кібератак ніколи не припинялася і повторюватиметься постійно, особливо у важливі для американської демократії моменти.
Про це директор ФБР Крістофер Рей сказав у середу, 5 лютого, у Конгресі США, вказавши, що Росія продовжує свої спроби втручання у внутрішню політику США і становить загрозу для виборчих перегонів протягом 24 годин, сім днів на тиждень.
Про це він заявив під час слухань у середу в Юридичному комітеті Палати представників США, повідомляє The Washington Times, передає Укрінформ.
"Це ніколи не зупинялося. Як сталося в 2016 році, так і продовжується до цих пір", - зазначив глава американського федерального органу, апелюючи до встановленим офіційним розслідуванням даних про участь ГРУ ГШ та інших структур у втручанні під час минулих виборів президента.
Він підкреслив, що не виключає сплеску хакерської активності і кампанії дезінформації з боку росіян під час виборчих перегонів в США і в нинішньому році, оскільки Росія з того часу практично не відступала.
"Це – загроза в режимі 24/7, 365 днів на рік", - підкреслив директор ФБР.
Він підкреслив, що мова йде не тільки про загрозу виборів, але й інших спробах вплинути на громадську думку. При цьому Рей заявив, що протистояння цим викликом є унікальним досвідом для ФБР.
Як повідомлялося, розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера встановило низку фактів, фізичних та юридичних осіб, причетних до втручання в президентські вибори в США в 2016 році. У зв'язку з цим вказувалося на використання російськими спецслужбами хакерських зломів, публікація компрометуючої інформації на одного з кандидатів у WikiLeaks і вплив через соціальні мережі на електоральні групи в США.
Російські розвідники спрямували максимальні зусилля на злом систем зв'язку Федерального бюро розслідувань, починаючи з 2010 року, особливо активізувавшись у 2016 році під час втручання у президентські вибори, повідомляє "Голос Америки" із посиланням на інформацію колишніх співробітників контррозвідки США.
Атаки наробили у розвідці США чимало шуму – так, розвідсуспільство довго і безуспішно шукало російського агента-"крота" у своїх лавах, а російська агентура могла уникати спостереження і отримувати внутрішню інформацію ФБР.