Директор Бібліотеки української літератури Наталія Шаріна подала до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) скаргу на умови домашнього арешту, повідомив адвокат Шаріної, керівник неформального об'єднання юристів і журналістів "Команда 29" Іван Павлов.
З жовтня 2015 року Шаріна перебуває під домашнім арештом, який неодноразово продовжувався судом і триває досі. Їй заборонено виходити з дому для прогулянок і використовувати будь-які засоби зв'язку протягом року. Правозахисники вважають, що такий домашній арешт порушує її право на повагу до приватного життя.
"Влада не надала нам переконливого обґрунтування жодного з продовжень домашнього арешту у справі Шаріної. Необхідність позбавлення волі вони пояснили ризиком приховування Шаріної від правосуддя, що, щонайменше, безглуздо, враховуючи, що її закордонний паспорт долучено до матеріалів справи і Росію вона покинути не може", - пояснив Павлов.
Адвокат повідомив про те, що постійне перебування в чотирьох стінах негативно позначається на здоров'ї Шаріної. Він також нагадав, що прогулянки і зв'язок дозволені навіть арештантам СІЗО.
"Відсутність прогулянок погано позначається на здоров'ї моєї підзахисної, навіть у новорічну ніч слідчий не дозволив їй вийти на вулицю. Проте навіть у СІЗО арештантам дозволені прогулянки та листування", - додав правозахисник.
Раніше захисники Шаріної подавали скаргу до судової колегії у кримінальних справах Московського міського суду, однак домашній арешт Наталії Шарній так і не був скасований.
"Ми просимо ЄСПЛ встановити порушення владою одразу декількох статей Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Це виражається в тому, що чергове продовження домашнього арешту щодо Шаріної не було необхідним, спричинило собою надмірну тривалість досудового утримання, а також не було належним чином вмотивовано", - зазначив юрист Олександр Передрук, який брав участь у підготовці скарги.
Поліція 28 жовтня 2015 року провела обшуки в Бібліотеці української літератури, після чого її директор, 58-річна Наталія Шаріна була затримана. Стосовно неї було порушено кримінальну справу. Приводом, згідно заявам російського слідчого комітету, стало нібито розповсюдження серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського.
Як повідомлялося, стосовно бібліотекаря відкрито кримінальну справу про порушення національної ненависті і ворожнечі. Шаріна своєї провини не визнає. У листопаді 2015 року правозахисний центр "Меморіал" визнав її політв'язнем.