UA / RU
Підтримати ZN.ua

Die Welt: Завищені очікування Німеччини від контрнаступу України були утопічними

На думку німецького експерта, з Путіним про мир буде легше домовитися, ніж з його потенційним наступником.

Політолог Герфрід Мюнклер застерігає від надмірних очікувань від контрнаступу армії України.

«На жаль, люди в Німеччині все ще мають викривлене уявлення про ситуацію в Україні. Очікування, що українці зможуть швидко прорватися до Азовського моря в ході свого наступу і розколоти російський фронт, були і залишаються утопічними», - цитує Die Welt слова почесного професора політології Берлінського університету імені Гумбольдта.

На його думку, такі сподівання нагадують початкову фазу німецького вторгнення до Радянського Союзу в 1941 році. Але насправді нинішню ситуацію більше можна порівняти з Першою світовою війною.

«Як і тоді, ми зараз бачимо жахливу війну позицій, в якій обидві сторони знекровлюються в битвах за кілька кілометрів», - сказав німецький політолог.

На його думку, українські військові зараз повинні бути «дуже, дуже обережними», вони не можуть дозволити собі зробити жодної помилки.

«Тому що вони не тільки мають доволі обмежену кількість західних систем озброєнь, але й обмежену кількість солдатів. Росіяни мають набагато більше солдатів в глибині своїх резервів, що дає їм безпрецедентні переваги в ході війни на виснаження, розрахованої на тривалий час», - сказав Мюнклер.

Читайте також: У НАТО похвалили ЗСУ за обережний контрнаступ: "Союзникам знадобилося дев'ять тижнів, щоб прорвати оборону німців"

Він також додав, що Владімір Путін тримає ситуацію під контролем навіть після повстання найманців «Вагнера» на чолі з Євгенієм Прігожиним. Німецький політолог не вважає зміну влади в Москві бажаною, оскільки наступник Путіна перебуватиме під потужним тиском вимог продемонструвати, що він - «крутий хлопець».

«На мою думку, шанси на перемир'я з Путіним у будь-якому випадку більші, ніж з кимось, хто підніметься з другого ряду і займе його місце. Багато що вказує на те, що ці люди були б більш неприємними. До речі, це стосується і Прігожина», - вважає німецький політолог.