Офіційно учасники переговорів у Відні щодо ядерної програми Ірану ще не вирішили, яка частина угоди угоди з Тегераном буде опублікована відкрито, а яка – буде прихована від широкої громадськості.
Наприклад, не будуть оголошуватися деталі моніторингу інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) ядерних об'єктів Ірану. Дане рішення має на меті не розкривати подробиці процесу перевірки ядерних об'єктів для того, щоб інші країни, які підозрюються у розробці ядерного зброї, не змогли в майбутньому підготується і приховати сліди своєї ядерної програми.
Крім цього, громадськість не дізнається також імен іранських учених, які займаються ядерною програмою Тегерана, повідомляє Bloomberg.
Один з учасників американського боку в переговорах з Іраном Річард Ньюфер вважає, що значна частина угоди з Тегераном буде доступна широкій публіці, і лише деякі аспекти цього документа будуть повідомлені тільки Конгресу США.
Колишній радник Комітету Сенату США з міжнародних відносин Джаміль Джаффер говорить, що Білий дім має намір тримати в таємниці частину угоди з Іраном.
"Кілька місяців адміністрація таємно вела ці переговори, а потім прагнула до одноосібного укладення угоди президентом з Іраном, без публічних дебатів або обговорення в Конгресі. Але Конгрес виступив проти цього, і тепер не дивно, якщо адміністрація буде продовжувати утримувати потай від громадськості деякі елементи угоди",- сказав Джаффер.
Основні розбіжності сторін в рамках можливої угоди залишаються через блокування з боку Ірану допуску іноземних місій для інспекції військових ядерних об'єктів. Так, минулого тижня парламент Ірану схвалив закон про заборону доступу інспекції на військові об'єкти.
Також повідомлялося, що верховний лідер Ірану нівелює попередні досягнення в ядерних переговорах.
У своєму виступі в прямому ефірі державного телебачення верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї зажадав, щоб санкції з Тегерана бути зняті, перш ніж країна покаже частину своєї ядерної інфраструктури і, перш ніж міжнародні інспектори перевірять виконання нею зобов'язань.
Алі Хаменеї раніше виключив можливість проведення міжнародної інспекції військових об'єктів Ірану, і виступив проти надання доступу до ядерних вчених.
Повідомлялося, що процес переговорів щодо ядерної програми Ірану істотно сповільнився. 12 червня у Відні пройшов черговий раунд переговорів. Тегеран наполягає на тому, щоб у міжнародних інспекторів не було доступу на військові бази Ірану, тоді як для Заходу дана умова є одним з основних.