UA / RU
Підтримати ZN.ua

Deutsche Bank хоче вивести півтрильйона євро з Британії через Brexit - FT

Переказ активів займе від трьох до п'яти років. Або навіть довше.

Deutsche Bank розширив плани з переведення сотень мільярдів активів з Лондона у Франкфурт, після того, як європейські регулюючі органи збільшили обсяг і складність своїх операцій у Великої Битанії після Brexit, пише Financial Times. DB в кінцевому підсумку може перевести близько трьох чвертей свого сальдо балансу в розмірі 600 млрд євро на батьківщину.

Будь-яка передача активів німецького банку еквівалентна майже половині загальної суми, яку утримують європейські кредитори у Великій Британії, буде сильним ударом по Лондону, що свідчить про те, що закордонні банки переводять операції в континентальну Європу в умовах невизначеності Великої Британії, яка вийде з ЄС.

Європейський центральний банк, головний спостерігач найбільших кредиторів єврозони, наполягав на тому, щоб DB збільшив свій капітал і ліквідність в Німеччині, щоб дотримуватися правил для філій в "третій країні", якій Британія стане після Brexit.

Вимоги ЄЦБ стають настільки обтяжливими, що все більш імовірно, що Deutsche Bank перетворить британський підрозділ в дочірню компанію після Brexit, розповіли джерела FT.

Хоча остаточного рішення щодо розміру трансферу активів не було, Deutsche вже почав скорочувати свою діяльність у Великій Британії. Майже половина операцій по очищенню єврозони банку була перенесена у Франкфурт.

Один з розглянутих варіантів полягає в радикальному скороченні розміру лондонських активів, тому він виявляється менше, ніж його американська холдингова компанія, у якої приблизно $ 145 млрд активів.

У Deutsche є ще 189 мільярдів доларів активів у відділенні в Нью-Йорку. У той час як банк не розкриває розмір свого балансу в Великій Британії, аналітики Autonomous оцінили, що в 2016 році він склав близько 600 млрд. євро. Твитнуть Поделиться

Наголошується, що Deutsche вже виділив більше чверті своїх активів у Великобританії для трансферу, в основному пов'язаних з обслуговуванням клієнтів з ЄС. За словами джерел, будь великомасштабний переведення активів не станеться за один раз, а займе від трьох до п'яти років чи навіть довше.

Головна проблема ЄЦБ полягає в тому, що дуже багато з глобальних операцій по інвестуванню в Deutsche будуть залишатися у Великобританії після Brexit без належного нагляду з боку європейських або британських регулюючих органів, розповіли джерела.

Посадові особи будуть більш забезпечені допоміжною структурою, оскільки це забезпечить більш тісну дотримання місцевих правил, а також забезпечить краще корпоративне управління, наприклад, новим незалежним радою.

Керівники ЄЦБ розповіли топ-менеджерам Deutsche, що філія у Великій Британії повинен бути обмежений послугами обслуговуючих корпорацій і роздрібних клієнтів в приймаючій країні, а не експортувати інвестиційно-банківські послуги по всьому світу.

Центральний банк в минулому висловив стурбованість у зв'язку з тим, що банки будуть використовувати філії третіх країн, щоб використовувати слабкий контроль в деяких юрисдикціях. Позиція ЄЦБ по відношенню до Deutsche контрастує з позицією Банку Англії - що ні один із 77 європейських інвестиційних банків з операціями в Лондоні не створить дочірні компанії.

Створення дочірньої компанії потенційно вартувало б Deutsche сотні мільйонів в той час, коли головний пріоритет - скоротити витрати на 2 млрд. євро до кінця наступного року. Твитнуть Поделиться

Аналітики Boston Consulting Group підрахували, що це буде коштувати банкам ЄС в сумі 40 млрд. євро.

Це зміна означала б, що деякі з капіталу і ліквідності Deutsche будуть "спіймані в пастку" у Великій Британії, і нове дочірнє підприємство буде безпосередньо контролюватися Радою директорів.

В минулому використання філій означало, що іноземні банки контролювалися їх національним регулятором і могли переводити весь капітал за одну ніч.