UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держсекретаря США звинувачують у спробы "тиску" на свідків у справі про імпічмент

Американські законодавці вважають, що Помпео діє в інтересах Трампа, щоб захистити себе і його від слідства.

Палата Демократів представників звинуватила Державного секретаря США Майкла Помпео, що той припинив "залякувати" свідків, пов'язаних з розслідуванням у справі телефонної розмови Дональда Трампа і Володимира Зеленського, повідомляє CNN.

У листі, відправленому у вівторок, 1 жовтня, голови комітетів Палати представників по розвідці, закордонних справ і нагляду повідомили, що будь-які спроби Держсекретаря перешкодити свідкам виступити в Конгресі "є незаконними і стануть доказом перешкоди для проведення розслідування з імпічменту".

Раніше Помпео заявляв, що вимоги організувати слухання американських дипломатів з питань співпраці Вашингтона з Києвом вважає нездійсненними і він стурбований ситуацією.

"Я стурбований певними аспектами вашого запиту. Їх можна інтерпретувати лише як нічим не обґрунтовану спробу залякування і погроз щодо професіоналів, які працюють в держдепі. Я не сприймаю таку тактику і буду використовувати всі наявні в моєму розпорядженні способи, щоб запобігати такі спроби залякати чесних професіоналів, працювати з яким у держдепартаменті – честь для мене", – написав політик у Twitter.

Законодавці також звинуватили держсекретаря в "залякуванні свідків Департаменту, щоб захистити себе і президента", зазначивши, що він був присутній під час телефонної розмови Трампа і Зеленського.

Крім того, на їхню думку, Помпео може сам стати свідком по даній справі, якщо дійсно виявиться, що він приймав участь у бесіді Зеленського з Трампом.

Нагадаємо, що в Палаті представників вже закликали п'ятьох співробітників Держдепу давати показання з розслідування контакті президента США Дональда Трампа з Україною. На думку представників Демократичної партії, Трамп використовував ці контакти для нанесення шкоди своєму політичному супернику на внутрішній арені Джо Байдену. Раніше проти Трампа була запущена процедура імпічменту.

В Конгрес для дачі свідчень були викликані колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер, колишній посол США в Україні Марі Йованович, заступник помічника державного секретаря Джордж Кент, постпред США при ЄС Гордон Сондлэнд і радник Держдепу Ульріх Брехбуль.

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадридр для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури повідомила спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".