UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдепартамент США розвінчав вісім "міфів" Росії про ДРСМД

Сполучені Штати не зацікавлені у новій гонці озброєнь, йдеться у заяві.

Напередодні припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності 2 серпня Сполучені Штати нагадали про вісім "міфів про ДРСМД", поширюваних Росією як однієї з його сторін. Відповідну заяву оприлюднив Державний департамент США.

Один з основних "міфів" стосується ракети 9М729, наявністю якої РФ порушує Договір. У Росії заперечували порушення ДРСМД і стверджували, що її демонстрація в січні цього року була "прозорою".

У США нагадали, що льотні випробування ракети проводилися на відстань понад 500 кілометрів, заборонених згідно з Договором, а її демонстрація проводилася під повним контролем Росії, без можливості провести контроль з боку незалежних експертів.

Крім того, Сполучені Штати вважають маніпулятивними заяви РФ про те, що не зацікавлені в діалозі щодо збереження договору часів Холодгой війни, тоді як Росія зацікавлена.

У Вашингтоні нагадали, що впродовж шести років піднімали питання про порушення Договору Росією більш ніж на 30 зустрічах, зокрема на найвищому урядовому рівні. Водночас Росія понад чотири роки заперечувала саме існування ракети, а згодом змінила власну риторику, заявивши про те, що існуюча ракета не може працювати на дальності понад 500 км.

У США також спростували "міф" про нібито бажання почати нову гонку озброєнь. Вашингтон не зацікавлений в новому протистоянні часів Холодної війни, що визнають партнери по НАТО. У Держдепі нагадали, що саме президент РФ Володимир Путін і підконтрольні Кремлю пропагандисти у своїх виступах неодноразово "розмахували ядерною палицею" і анонсували розгортання баз з ядерною зброєю біля кордонів НАТО.

Не витримують критики і російські "міфи" про те, що саме Вашингтон нібито загрожує європейській безпеці, а Білий дім відмовляється від контролю над озброєнням. США неодноразово пропонували Росії шляхи порятунку Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, проте РФ ігнорувала їх.

У Держдепі також нагадали, що саме Росія анексувала український Крим, намагалася організувати переворот у Чорногорії, втручалася у вибори інших держав і стоїть за отруєння ексшпигуна Сергія Скрипаля у Великій Британії, і саме її дії загрожують безпеці Європи.

Нагадаємо, 1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів із ДРСМД. США завершать вихід із Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернуться до виконання ДРСМД. 4 березня Путін підписав указ про призупинення Росією виконання ДРСМД.

Раніше заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД – таким чином угоду може бути врятовано.

Докладніше про мотиви виходу США з Договору читайте у статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".