UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдепартамент США прокоментував майбутній обмін полоненими між Україною і РФ

США повністю підтримують спроби Києва повернути додому ув'язнених.

Бажання української влади повернути додому своїх громадян, які утримуються Росією, дуже цінне, однак це означає й готовність Києва "йти на важкі компроміси" заради досягнення мети, заявив 6 вересня помічника державного секретаря США Джордж Кент, коментуючи "Голосу Америки" можливий обмін утримуваним особами між Україною і РФ.

"Думаю, що дуже важко, у цьому вже переконалися українські лідери, вести переговори із росіянами. Україна знаходиться у війні з росіянами на території України. В результаті російської агресії 13 тисяч українських громадян були вбиті, більше 100 українських та кримськотатарських політичних в'язнів утримуються Росією", – нагадав Кент.

Чиновник зазначив, що США повністю підтримують спроби Києва повернути додому ув'язнених.

"Я думаю, що українські лідери повинні знайти шлях повернути ув'язнених, і іноді це означає важкі компроміси. Але ми відзначаємо відданість української влади спробам принести мир на Донбас і вдатися до всіх необхідних кроків, щоб українці, які несправедливо утримуються Росією, повернулися додому", – заявив Кент.

Раніше помічник президента України Андрій Єрмак висловив думку, що обмін утримуваними особами між Україною і Росією відбудеться найближчим часом. За словами російського омбудсмена Тетяни Москалькової, переговори щодо обміну тривають, а оформлення документів займе якийсь час.

20 серпня російська журналістка і правозахисниця Вікторія Івлєва повідомила про те, що адміністрація московського СІЗО "Лефортово" прийняла передачі для українських політв'язнів Романа Сущенка, Олексія Сізоновіча, Євгенія Панова, Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба і Миколи Карпюка.

Пізніше в "Лефортово" підтвердили, що в московському СІЗО перебувають Клих, Карпюк, Кольченко, Балух та Сущенко. Українських політв'язнів перевели з колоній і в'язниць у російській глибинці. Поява українців у "Лефортово" може свідчити про їх майбутній обмін.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова ще 16 липня передала російському омбудсмену Тетяні Москальковій список зі 150 українських політв'язнів і військовополонених, яких незаконно утримують у РФ та анексованому Криму. Москалькова, своєю чергою, передала Денісовій аналогічний список заарештованих і засуджених в Україні громадян РФ.